Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Eutelsat: internet satelitarny bez umowy

Eutelsat: internet satelitarny bez umowy

sirmark 2 Lipca 2013 14:01

1 9

Nowa szerokopasmowa usługa satelitarna Tooway Prepaid firmy Eutelsat umożliwia korzystanie z Internetu użytkownikom sezonowym oraz właścicielom drugiego miejsca zamieszkania.

Tooway Prepaid zapewnia takim użytkownikom swobodę i kontrolę oraz szerokopasmowy dostęp do sieci w całym kraju bez podpisywania umowy i konieczności uiszczania stałej opłaty miesięcznej. Aby korzystać z usługi użytkownik posiadać musi zainstalowaną 77-centymetrową antenę satelitarną i modemu Tooway - koszt 1499 zł. W ramach opłaty aktywacyjnej wynoszącej 399 zł, klient otrzymuje zestaw startowy z pakietem transferu danych 5 GB do wykorzystania w ciągu trzech miesięcy.
Dodatkowe pakiety transferu danych można zakupić w cenie 189 zł za 5 GB lub 319 zł za 10 GB danych - oba pakiety ważne 1 miesiąc.




W ramach usługi prędkość pobierania (download) wynosi do 20 Mb/s oraz wysyłania (upload) do 2 Mb/s. Ponadto klienci mogą na bieżąco sprawdzać stan swojego konta oraz procent wykorzystanego transferu na stronie internetowej.

Źródło tekstu: Eutelsat     

Dodaj do:

Tagi: eutelsat | internet | tooway

w sumie: 29
  • -2

    13. ~  2013-07-02 15:15:54  host: user-31-174-76-168.play-internet.pl

    @2 chyba czas już skończyć z reliktami przeszłości. Socjalizm się skończył.

  • 0

    14. ~galtom  2013-07-02 15:53:28  host: 77-253-43-32.adsl.inetia.pl

    A podobno internet mobilny jest drogi :-)

  • 0

    15. ~WoW  2013-07-02 15:56:03  host: 212.160.172.70

    No rrrewelacja ! I te limity nie-do-wykorzystania!! Wooow !!!!

  • 0

    16. ~  2013-07-02 16:07:41  host: ady216.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dla kogo to to cóś?

  • 0

    17.  2013-07-02 16:25:23

    Oferta niszowa, nie dla mas. Podobnie jak stawki rozmów poprzez telefon satelitarny. Poprostu nie dla każdego. W rozwiązaniach biznesowych, w których nie przesyła się dużych ilości danych, nie ma innej infrastruktury, a budowa radiolinii jest jeszcze droższa, będzie to miało sens.

  • 0

    18. ~Patryk  2013-07-02 17:43:52  host: user-5-173-236-202.play-internet.pl

    Przepraszam, ale powiem dosadnie - kogoś tu chyba *** rozumiem że internet jest cenny, ale jednak chyba nie aż tak.

  • 3

    19.  2013-07-02 18:03:37

    Rozumiem, że połowa komentujących nie doczytała słowa >>satelitarny

  • -2

    20. ~  2013-07-02 18:31:53  host: public-gprs97076.centertel.pl

    Modem za 1500 zł? LOL. Mój kosztował 129 zł. Koszt korzystania z Internetu to czasem 27 zł za Aero2, a czasem 10 zł za wakacyjny pakiet 6 GB w Orange.

  • 0

    21. ~  2013-07-02 18:35:35  host: 93.154.166.144

    Dostęp w całym kraju, prędkość do 20 mega czyli agenda cyfrowa spełniona. Bauer może przyznać sobie premie (gdyby obniżyć prędkość z 30 mega).

  • 1

    22. ~  2013-07-02 18:37:14  host: 185.4.213.13

    oferta bezkonkurencyjna dla miejsc gdzie nie ma zadnego netu ( ani kom ani sieci stacjonarnej ). Ja sam mam dom w takim miejscu. Po prostu nie mam w domu inetu a w zyciu nie kupuje mobilnego- bo po co mam placic jak przez czesc doby ktora przebywam u siebie w domu nie mam zasiegu w ogole ? Co nie znaczy, ze jestem calkiem odciety od swiata. Trzeba bylo kupic telefon satelitarny- co jest jak widac duzooo tansze niz inet- bo i sam aparat z simem okolo 2 kpln i rozmowy w przyzwoitej cenie. No coz, jak zaden polski op nie chce ode mnie i mnie podobnych kasy- to spier.dala.jcie ; )

  • -2

    24. ~  2013-07-02 18:49:04  host: 185.4.213.13

    23* a dziekuje CI, ze dowiedzialem sie ze jestem tunczykiem badz wielbladem ; ) ; )

  • 0

    25. ~  2013-07-02 19:00:05  host: 93.154.137.104

    ktos nie skumal; ironii.. lol ; D a podobno to memowe pokolenie...

  • 0

    26. ~  2013-07-02 19:06:33  host: public-gprs97076.centertel.pl

    @23, oczywiście jesteś jedną z tych 2-3 osób w kraju, które zainwestują w modem za 1500 zł po to, by pojechać na pustynię na kilka tygodni czy też popływać jachtem po oceanie przez kilka miesięcy... Skoro Ty śmiesz wątpić w moją, to ja nie mam wątpliwości... co do braku Twojej.

  • 1

    27.  2013-07-02 19:26:42

    heheh.... Nikt tu chyba nie wie do czego to tak naprawdę służy :) Po pierwsze tooway to tylko jeden i chyba najdroższy wariant Broadsata. Dla normalnych ludzi jest OpenSky i SatTorrent. (http://www.broadsat.com/opensky/ ) i do tego wystarczy zwykła antena 90tka od CP lub Nki ustawiona na W3A - 7°, a kanał zwrotny np Aero2. A tak na marginesie http://www.europeonline.com/ nadal działa :DDDDDD Oni chyba dożywotnio mają tą domenę, albo są sentymentalni :P Fazzt :)

  • 0

    29.  2013-07-02 20:11:00

    Warto pamiętać, że wszelkie internetowe transmisje satelitarne są monitorowane przez amerykański system ECHELON, zlokalizowany m.in. w Polsce nad Olsztynem ok. 10 km od granicy z Rosją ( słynna swego czasu "stodoła" ). http://gazetabaltycka.pl/promowane/sensacyjne-odkrycie-tajny-szp iegowski-system-echelon-dziala-na-terenie-polski

  • -1

    30.  2013-07-02 21:11:56

    Phi, w Play taniej.

  • 0

    31. ~jajko  2013-07-02 23:42:39  host: 89-77-120-174.dynamic.chello.pl

    *27 ale to jest opcja dzieki ktorej to DZIALAgdy nie ma kanalu zwrotnego w postaci lacza gsm.....a uzytkowanie tel satelitarnego wcale nie jest takie drogie...jedyny problem to trzeba nauczyc znajomych jak sie przez niego rozmawia gdy zadzwonia :)

  • 0

    32. ~  2013-07-03 07:24:04  host: apn-31-2-33-218.dynamic.gprs.plus.pl

    Jak gdzies nie ma internetu to już lepiej w cale nie używac niz placic takie pieniadze za satelitarny hahaha, w Polsce nie ma miejsca gdzie by jakis normalny intenet nie dzialal

  • 0

    33. ~  2013-07-03 11:51:00  host: 77-254-84-49.adsl.inetia.pl

    @32 - mało wiesz. Mogę ci od metra wskazać miejsca, gdzie na zewnątrz wdrapując się na dach będziesz miałszczątkowy GPRS... To są zupełne odludzia i/lub obszary mocno zalesione. Btak normalnej infrastruktury tam nie dziwi, ale internet satelitarny jest dla tych miesc alternatywą. No i rozwiązania biznesowe też mogą plusy satelity wykorzystać.

  • 0

    34. ~tom  2013-10-06 16:20:27  host: dynamic-78-8-227-96.ssp.dialog.net.pl

    ja mam na abonament płace 119 zeta. zadnych innych opłat. nawet wysłali na swój koszt. kupiłem na http://internetsatelitarny.net.pl

Dodaj swoją opinię