Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Eurotel podwyższa prognozy na 2007 rok

Eurotel podwyższa prognozy na 2007 rok

WitekT 3 Kwietnia 2007 16:52

0 0

Eurotel, autoryzowany dystrybutor produktów i usług sieci Era, chce w czerwcu podwyższyć prognozy finansowe na 2007 rok, a do końca roku chce mieć 170-200 punktów sprzedaży.

Prognozy przychodów i zysków zostaną zmienione głównie ze względu na szybszy od planowanego rozwój własnych punktów sprzedaży i zakup sieci terminali do doładowań prepaid. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Wcześniejsza prognoza, przy założeniu sieci sprzedaży liczącej 100 punktów (obecnie Eurotel ma ich prawie 130), oraz bez sieci terminali prepaid, zakładała w 2007 roku przychody na poziomie 64,1 mln zł, a zysk netto do 4,02 mln zł.
Miesięczne przychody tej sieci terminali to ponad 1,2 mln zł, a zysk brutto wynosi 50 tys. zł Według zapewnień przedstawicieli firmy, w 2007 roku około 12-15% zysku netto będzie pochodziło z terminali, a w 2008 roku to może stanowić około 30%, kiedy to będzie ich ponad 1000 (teraz jest 400).

Eurotel dalej będzie rozwijał sieć autoryzowanych punktów sprzedaży sieci Era organicznie, a w III kwartale powróci do rozmów o akwizycjach i liczy przynajmniej na jedną akwizycję firmy z maksimum 50 punktami sprzedaży. Takich agentów, którzy mogą znaleźć się na celowniku Eurotela, Era ma sześciu.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 2

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-248-112.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet