Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Eurotel i Tell połączą siły?

Eurotel i Tell połączą siły?

LuiN 28 Lipca 2008 17:43

0 0

Przedstawiciele dwóch dystrybutorów usług telefonii komórkowej notowanych na GPW - Tell i Eurotel, myślą o połączeniu w przyszłości swoich sił. Uzyskaliby w ten sposób przewagę na rozdrobnionym jeszcze rynku - pisze Parkiet.

Nowy podmiot miałby co najmniej 260 sklepów z ofertą Ery, czyli ponad jedną czwartą całej sieci detalicznej tego operatora, i tyle samo punktów sprzedaży usług Orange. Eurotel ma obecnie w ofercie jedynie usługi Ery (180 punktów). Tell, poprzez swoje spółki zależne ETI i PTI, ma oprócz 80 sklepów Ery także sklepy Orange (260), Plusa (10) i 30 punktów sprzedaży Playa.
Nie wykluczamy takiego ruchu w przyszłości. Trzeba jednak zaznaczyć, że najpierw potrzebna będzie zgoda operatora sieci Era na taką transakcję. Korzyści byłyby oczywiste. Przede wszystkim można wymienić te wynikające z dużej skali działalności, co jest bardzo ważne w branży dystrybucji produktów i usług operatorów sieci komórkowych. Powstałaby sieć sklepów z ofertą Ery porównywalna do tej, którą mamy obecnie w wypadku Orange - powiedział Robert Krasowski, członek zarządu Tella.

Eurotel interesuje się też wrocławskim dystrybutorem akcesoriów do komórek, firmą TelForceOne, która kilka miesięcy temu znalazła się w poważnych tarapatach. Sieć sprzedaży tej spółki, składająca się z kilkudziesięciu "wysp" pod nazwą Teletorium, jest bardzo kosztowna w utrzymaniu i nie przynosi oczekiwanych korzyści.

Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~tiaa  2008-07-28 17:47:40  host: acrm203.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tylko ze sklepy Ery w wykonaniu tella to tak slabe lokalizacje ze same z siebie beda padaly, tzn nie beda bo tell je utrzyma za wszelka cene. Byly otwierane na sile, bo taka byla umowa z era.

  • 0

    2.  2008-07-28 18:05:36

    tell ma chyba też orange

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-150-98.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet