Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości EuroTel dobrze wpłynął na wyniki Cesky Telekom

EuroTel dobrze wpłynął na wyniki Cesky Telekom

WitekT 28 Października 2004 13:43

0 0

Cesky Telekom ogłosił wyniki po III kwartale. Przychód wzrósł w ciągu 12 miesiecy o 24%, w ciągu 9 miesięcy tego roku wyniósł już 46 mld koron.

EBIDTA wzrosła o taki sam procent do 22,5 mld koron, zaś zysk - o 22% do 4,5 mld koron. Przychody z telefonii stacjonarnej spadły o 5% do 26 mld koron, zaś z telefonii komórkowej wzrosły w ujęciu rocznym o 2% i w pierwszych 9 miesiącach wyniosły 22 mld koron.
Czeski rząd jest w trakcie finalizacji planów sprzedaży 51% akcji telekomu. Ministerstwo zarekomendowało sprzedaż akcji poprzez światowe giełdy jako sposób lepszy niż znalezienie inwestora strategicznego. Zdania w rządzie są jednak podzielone. Decyzja zostanie podjęta w przyszłym miesiącu, a transaksja zostanie sfinalizowana na początku przyszłego roku.

Źródło tekstu: PriMetrica     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-149-109.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.