Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Europejskie ceny Samsunga Galaxy S6 i S6 Edge

Europejskie ceny Samsunga Galaxy S6 i S6 Edge

LuiN 2 Marca 2015 21:39

2 0

Samsung Galaxy S6 i S6 Edge nie mają czytnika kart pamięci. Fakt ten producent wykorzystał do stopniowania cen urządzeń na kształt cennika Apple'a.



galaxy s6 edge galaxy s6 edge galaxy s6 edge

galaxy s6 galaxy s6




Oba warianty telefonu występują w wersji z 32, 64 i 128 GB pamięci wewnętrznej. Względem propozycji Apple'a różnica jest zasadnicza - najtańszy wariant S6 czy S6 Edge (32 GB) jest wciąż używalny, podczas gdy 16 GB iPhone 6 / 6 Plus to tylko zakup z chęci posiadania iPhone'a, a nie furtka do komfortowego korzystania z jego funkcji.

Jako pierwsi przedsprzedaż rozpoczęli Holendrzy. Ceny kształtują się następująco:
32 GB 64 GB 128 GB
Samsung Galaxy S6 700 euro 830 euro 950 euro
Samsung Galaxy S6 Edge 850 euro 1000 euro 1100 euro

Daje to przy dzisiejszym kursie euro następujące ceny:
32 GB 64 GB 128 GB
Samsung Galaxy S6 2920 zł 3463 zł 3964 zł
Samsung Galaxy S6 Edge 3546 zł 4172 zł 4589 zł

Dla porównania, HTC One M9 został wyceniony w Danii na w przeliczeniu 750 euro, czyli 3129 zł (telefon ma 32 GB pamięci wewnętrznej i czytnik kart micro SD). Startowa cena Galaxy S6 (700 euro) jest taka sama jak zeszłorocznego Galaxy S5 (16 GB) i Note'a 4 (32 GB). Dostawy ruszają 10 kwietnia.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony

Zobacz: Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge oficjalnie
Zobacz: HTC zaprezentował One M9

Źródło tekstu: GSMArena, wł     

w sumie: 32
  • 0

    13. ~lol...  2015-03-02 23:49:18  host: host-n2-75-8.telpol.net.pl

    Mało premium, mało premium marudzili bo plastik bo mało aluminium .... No to jest to co ludzie chcieli, teraz będą narzekać że drogo :) oby to się nie sprzedało i żeby powrócili do stylu note 4

  • 0

    14.  2015-03-02 23:50:13

    @9 - orson - a w Niemczech kupisz za jakieś pół pensji minimalnej.

  • 0

    15. ~Panzer  2015-03-03 00:10:43  host: host-62-61-33-111.dynamic.mm.pl

    Jako wieloletni użytkownik kilkudziesięciu urządzęń Samsunga (ale nie fanboy) właśnie z tego powodu (brak czytnika, brak wym baterii i gradacja cen oraz duże podobieństwo do IP6 NA PEWNO NIE KUPIĘ S6. Telefon z niewymienną baterią nie może kosztować więcej niż 1500 zł. Potem wymiana ogniwa jak w srajfonie 300-500 zł. Co do S6 Edge - po dłuższej zabawie z Note 4 Edge uważam, ze to tylko popis technologiczny, a taki ekran ma więcej wad niż zalet. Zdecydowanie wolę swojego Note 3. Power user nie łyknie tych blink blink od Szajsunga. Z ostatnich telefonów Samsunga najlepsza wzorniczo i utylitarnie jest chyba Alfa. Gdyby dać tam ekran od S6, Note 4, aparat z S3/4 oraz lepszą baterię to byłby to właściwie ideał. A jak już ma być niewymienna bateria to czemu nie HTC? P.S. Wystający obiektyw S6 to pretekst to zrobienia S7 bez tego nieporozumienia... M8/9 są grubsze, ale bez tej farsy jaką jest "porysuj mnie w 3 dni" obiektyw "best ever" aparatu Szajsunga

  • 0

    16.  2015-03-03 00:16:45

    11, Panzer. A co Ty chcesz od aparatu w Alphie? Przecież jest rewelacyjny. To matryca ISOCELL. Aparat w S6 to ta sama matryca co w Note'cie 4, tylko uzbrojona w jeszcze jaśniejszy obiektyw. Już ten w grubszym Note'cie mocno wystaje, to co dopiero w takiej chudzince. Gdy zaś chodzi o Note'a EDGE - zgadzam się, ten dodatkowy pasek nie jest trafiony. Z tym, że w S6 Edge to tylko design - nie ma tu skrótów, które przypadkowo wy się włączały. Więc może nie będzie tak źle.

  • 1

    17. ~~  2015-03-03 00:21:09  host: agg71.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ceny z kosmosu jak ajfony.

  • 0

    18. ~pgpg  2015-03-03 06:07:01  host: user-109-243-106-33.play-internet.pl

    Nie ma aż takiej tragedii. HTC wychodzi drożej

  • 0

    19. ~Bartek  2015-03-03 06:53:44  host: 89-79-26-2.dynamic.chello.pl

    wygięty ekran tylko po to aby telefon odkłądac na wyświetlaczu gdyż na "plecach" przeszkadza kamera - kto to wymyślił aby aparaty wystawały ?

  • 0

    20. ~lomax  2015-03-03 07:20:26  host: 91-193-208-105.eimperium.pl

    Niezdecydowanym polecam Blackberry Passport z baterią 3450. Czytam ze ludzie którzy przesiadaja się z samsunga i apple są zadowoleni

  • 0

    21. ~  2015-03-03 07:24:02  host: google-proxy-66-249-81-239.google.com

    Szkoda, że stare ścierwo,note 4,nadalw sklepie kosztuje nasamowicie wysoko :(. Nie mowie o sklepach z drugiej ręki na fakturę zaliczka. Nie za te ppieniądze po tylu miesiącach.

  • 0

    22.  2015-03-03 08:06:17

    14 - już tam zarabiasz mam nadzieję?

  • 0

    23.  2015-03-03 08:18:18

    Czy ktoś z Redakcji jest na targach w Barcelonie?

  • 0

    24.  2015-03-03 08:18:22

    Drogie te pamięci Samsunga, które z resztą sami produkują. Co teraz powiedzą fani tej marki na niewyjmowalną baterię i brak slotu kart pamięci? iPhone przy tym smartfonie to niebywała okazja :)

  • 0

    25.  2015-03-03 08:36:09

    @24 Fani powiedzą, że są jeszcze inne Samsungi z wymienną baterią i micro sd. Jest przynajmniej nadal spory wybór. A co do ceny, to szybko spadnie do akceptowalnej.

  • 1

    26.  2015-03-03 08:40:43

    Jeszcze trochę to samochód kupie za smartfona ! Na łeb upadli .

  • 0

    27. ~Willio  2015-03-03 09:09:56  host: 84-114-101-79.dynamic.surfer.at

    Ceny w Austrii Saturn , przedsprzedaz:

    Galaxy S6 32 GB 699? / 64 GB 799? / 128 GB 899?

    Galaxy S6 Edge 32 Gb 849? / 64 GB 949? / 128 GB 1049?

  • 0

    28. ~realista  2015-03-03 09:12:42  host: dynamic-78-8-1-73.ssp.dialog.net.pl

    Po S5 kolejny zawod od Samsunga...najwyzszy czas kupic....S4! cena ok 1000zł I praktycznie wszystkie zalety S6 no moze z wyjatkiem nagrywania w 4K ale ile osob ma ekrany 4K zeby z tego skorzystac?

  • 0

    29. ~Darek  2015-03-03 09:33:45  host: apn-95-40-76-184.dynamic.gprs.plus.pl

    Bardzo ładny sprzęt, ale zapewne jak się pojawi cena będzie wysoka.

  • 0

    30. ~CAT  2015-03-03 13:16:16  host: 188.147.184.165.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Nawet gdyby cena była przez PÓŁ, to i tak dla mnie, z tymi brakami w porównaniu do S5 Nie Warto :-((((
    Czekamy na S7 - może będzie lepiej.
    A przy okazji, czy ktoś dziś zaryzykuje by określić cuda jakie pojawią się n.p. w S13(?), jeśli będzie w ogóle kontynuacja i firma Samsung będzie istnieć......

  • 1

    31. ~Zdegustowany  2015-03-03 13:33:31  host: 213-17-245-18.static.ip.netia.com.pl

    S3 to była ostatnia sensowna Galaktyka. Mam S5 i jednak brakuje mi radia, a inne fajerwerki są dla mnie zwyczajnie zbędne. Ergo, szkoda kasy na "flagowce" (ja akurat nie wydałem ani grosza, bo służbowy). S6 i jego parametry zdecydowanie pchają mnie w łapy konkurencji.

  • 0

    32. ~masger  2015-03-04 21:39:54  host: host-46-186-24-111.dynamic.mm.pl

    jakby zjechali z cenami to może byłyby akceptowalne to wersje ale musieliby zrobić tak że cena 64GB byłaby jak 32Gb a 128GB jak 64GB wtedy ma to racje bytu. Niestety większość userów korzysta z kart sd i potrzebuje dużo miejsca na dane , filmiki , foty i muzykę ale nie stać ich na dopłacenie do wersji 128GB żeby mieć poziom co najmniej taki jak teraz z kartą sd np 64GB. Układ taki nawet z phonem 16GB daje koło 80GB miejsca a tu co dopłać 500-600PLN do wersji 64GB a i tak będziesz miał koło tylko koło 60GB :> Ile osób korzystających z smartphona tak jak do tego jest on przeznaczony ( czyli fotki, filmiki z kamery, muza, apki itp. ) będzie na to stać ?? :>

Dodaj swoją opinię