Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Europejczycy kupują inteligentne telefony

Europejczycy kupują inteligentne telefony

WitekT 27 Października 2004 13:30

0 0

Dzięki wysokiemu zapotrzebowaniu na telefony Nokii serii 60 oraz sprzęt firmy BlackBerry, europejska sprzedaż inteligentnych komórek i PDA w trzecim kwartale tego roku wzrosła o 38%. W okresie tym sprzedano ponad 1,8 mln sztuk takich urządzeń, podczas gdy w analogicznym okresie roku ubiegłego było to 1,3 mln sztuk.

Na rynku coraz bardziej widoczna staje się obecność producentów sprzętu klasy podstawowej – chodzi m.in. o firmy Yakumo, Medion, Anubis i Mitac – oraz duży odsetek hybrydowych rozwiązań z samochodowymi modułami pozycjonowania GPS.

Wbudowane moduły GPS w dalszym ciągu są podstawową cechą rozróżniającą oferowane w Europie produkty różnych producentów, posiada je średnio połowa ze sprzedawanych rozwiązań – powiedział Geoff Blaber, analityk IDC.
Fińska Nokia jest nadal liderem wśród europejskich sprzedawców inteligentnych telefonów, a dobra sprzedaż urządzeń opartych na systemie Symbian – telefony serii 60 – była jednym z motorów wzrostu ogólnej sprzedaży firmy o 44%. Z kolei producentem o najbogatszej ofercie jest HP, które oferuje rozwiązania zarówno dla biznesu, jak i dla klientów indywidualnych. Wprowadzenie na rynek modelu P910 w pozwoliło firmie Sony Ericsson utrzymać swoją pozycję na rynku.

Najgorzej w trzecim kwartale prezentuje się palmOne, które w opinii IDC czyści kanał dystrybucyjny, przygotowując się do wprowadzenia nowych urządzeń w okresie przedświątecznym. Sprzedaż PDA tej firmy spadła o 16%, do poziomu 138 900 sztuk.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-112-7.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet