Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Europejczycy coraz częściej kupują w sieci

Europejczycy coraz częściej kupują w sieci

WitekT 23 Stycznia 2007 12:38

0 0

Jak wynika z raportu Europejskiego Stowarzyszenia Reklamy Interaktywnej za 2006 rok, 45% Internautów w Europie korzysta z sieci każdego dnia i spędza tam średnio prawie 11,5 godziny tygodniowo. To o godzinę dłużej niż 12 miesięcy wcześniej.

78% tych, którzy codziennie buszują w sieci, robi także zakupy w sklepach internetowych. Sprzedaż online stanowiła w 2005 roku 2% całkowitej wartości sprzedaży na rynku europejskim, do 2009 roku udział ten ma wzrosnąć do 8%.
Najczęściej zakupy robią Brytyjczycy, jednak wartościowo najwięcej w Internecie wydają Norwegowie. Na samym końcu wśród badanych krajów znalazła się Hiszpania, której mieszkańcy kupują i wydają w sieci najmniej. Najbardziej oszczędni okazali się Niemcy, którzy kupują dużo produktów, jednak o stosunkowo niższej cenie - aż 50% niemieckich Internautów przynajmniej raz w miesiącu porównuje ceny. Pod tym względem przodują Duńczycy (54%).

Źródło tekstu: BizReport, MediaRun     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~jojo  2007-01-24 18:24:16  host: ekj118.internetdsl.tpnet.pl

    Mogę to potwierdzić, kilka dni temu kupiłem aparat w sklepie - internetowym. :-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-86-28.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet