Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Europa Zachodnia 2Q2011: więcej smartfonów niż tradycyjnych telefonów

Europa Zachodnia 2Q2011: więcej smartfonów niż tradycyjnych telefonów

Q! 9 Września 2011 20:04

0 0

W II kwartale 2011 roku na rynek Europy Zachodniej trafiło więcej smartfonów niż tradycyjnych telefonów - wynika z analiz IDC.

W II kwartale na rynek zachodnioeuropejski trafić miało ogółem 42,2 mln telefonów komórkowych. 21,8 mln z nich, czyli 51,7% ogółu, stanowić miały smartfony. Oznacza to wzrost w stosunku do danych sprzed roku o 48%. Dla odmiany, tradycyjne telefony zanotowały spadek o 29%.

Liczba telefonów, które trafiły na rynek Europy Zachodniej.




 Producent   Ilość telefonów 2Q2011 (mln szt.)  Udział w rynku Ilość telefonów 2Q2010 (mln szt.)  Udział w rynku 
 Samsung  13,9 33% 10,8 25%
 Nokia  9,0 21% 16,2 37%
 Apple  4,6 11% 2,8 6%
 HTC  3,1 7% 1,4 3%
 RIM  3,0 7% 2,6 6%
 Pozostali  8,6 21% 9,7 23%
 Ogółem  42,2 100% 9,7 23%

Najwięcej telefonów na rynek wprowadził Samsung, bo 13,9 mln (33% udział w rynku, +8 pkt proc. względem danych sprzed roku). Na drugim miejscu znalazła się Nokia z wynikiem 9 mln (21%, -16 pkt proc.). Podium zamknął Apple, uzyskując wynik 4,6 mln (11%, +5 pkt proc).

Liczba smartfonów, które trafiły na rynek Europy Zachodniej.

Producent Ilość smartfonów 2Q2011 (mln szt.) Udział w rynku Ilość smartfonów 2Q2010 (mln szt.)  Udział w rynku 
Samsung 4,8 22% 0,6 4%
Nokia 4,6 21% 2,8 19%
Apple 3,1 14% 1,4 10%
HTC 3,0 14% 2,6 18%
RIM 2,3 11% 5,8 39%
Pozostali 4,0 18% 1,5 10%
Ogółem 21,8 100% 14,7 23%

Według Francisco Jeronimo, analityka IDC, obecnie smartfony są silną grupą w Europie Zachodniej. Według niego, w kolejnych kwartałach udziały w rynku utrzymają te firmy, które posiadają w swoim portfolio szeroki wybór tego typu urządzeń.

Źródło tekstu: totaltele     

Dodaj do:
w sumie: 67
  • 2

    53. ~HD  2011-09-10 15:01:25  host: 89-74-55-52.dynamic.chello.pl

    ZASTANAWIA MNIE APPLE WPROWADZIŁ 4.6MLN TELEFONÓW W TYM 3.1MLN SZT.SMARTFONÓW.CZY MOŻE KTOŚ MI POWIEDZIEĆ JAKIE TELEFONY PRÓCZ SMARTFONÓW PRODUKUJE APPLE?

  • 1

    54. ~  2011-09-10 15:17:53  host: v09-16.opera-mini.net

    @53 Też mnie to zastanawia.

  • 0

    57.  2011-09-10 18:46:57

    Ja Sie przesiadlem z e52 na desire z I bateria 22 h :) totalka hehe

  • 0

    59. ~  2011-09-10 19:26:55  host: z42-07.opera-mini.net

    w e52 bateria w trybie 2G trzyma tydzień a nawet więcej i to przy intensywnym korzystaniu.

  • 0

    61.  2011-09-10 20:16:35

    A słyszeliście o takim programie dla smartphonow z andkiem jak apn droid??? Nie dziwię się, że wam fon zzera baterie jak macie non stop wlaczony mobilny net, np mnie moja Defy trzyma z 3-4 dni w trybie 3G!!!

  • 0

    62. ~  2011-09-10 20:30:58  host: v07-16.opera-mini.net

    59: "w e52..." w jakiej sieci tyle trzyma? i w jakim mieście?

  • 0

    63. ~  2011-09-10 20:32:23  host: v07-16.opera-mini.net

    sorry, w cudzysłowie miała być cała twoja wypowiedź tj. "w e52 bateria w trybie 2G trzyma tydzień a nawet więcej i to przy intensywnym korzystaniu." i potem te pytania

  • 0

    65.  2011-09-11 09:37:52

    @61 to w takim razie po co ci smartfon skoro wyłączasz transmisje danych? Przecież od tego on jest. Nie rozumiem ludzi którzy pierwsze co robią po wyjęciu telefonu z pudełka to wyłączanie transmisji danych, wifi i wszystkiego innego "bo bateria". Jest cała masa innych telefonów z lepszą baterią i bez systemu operacyjnego czy nawet e52 z systemem. Kupujecie telefon z androidem a potem jęczycie jak małe dzieci "że baterie zżera". Nawet jak akumulator od samochodu podłączycie (przez transformator) to wiele dłużej nie wytrzyma.

  • 0

    66.  2011-09-11 11:17:00

    Z całego serca życzę mojej ulubionej Nokii utrzymania się na równi pochyłej.

  • 0

    67. ~młody, wykształlcony z d. miast  2011-09-11 17:29:36  host: 213-146-59-66.ip.netia.com.pl

    Mój smartfon [Nokia 1600] działa nawet 10 dni.

  • 0

    68. ~styka  2011-09-11 20:28:21  host: 81-210-123-94.ip.netia.com.pl

    @43 napisal: "41: A w jakiej jesteś sieci? Bo to w Play tyle zjada" przepraszam, ale sie poplakalem. Co ma sieć do wydajności baterii? Rozumiem, systemy moga byc zapchane przez sieci, ale i tak to wplywa nijak. Smiac czy plakac oto jest pytanie.

  • 0

    69. ~styk  2011-09-11 21:00:20  host: 77-255-79-162.adsl.inetia.pl

    pewnie jak nie masz zasiegu to czesciej szuka sieci i szybciej zuzywa baterie. PS. Akumulatora samochodowego do telefonu sie nie podlacza przez transformator...

  • 0

    72. ~  2011-09-11 21:40:46  host: z03-05.opera-mini.net

    71: Złapie zasięg jakiej sieci?

  • 0

    73.  2011-09-11 22:09:39

    #68. no niestety, konfiguracja sieci potrafi wplywac na szybsze wyczerpywanie sie baterii. np. przeprzez czestsze przelogowywanie sie telefonu.

  • 0

    74. ~  2011-09-12 06:13:24  host: z30-09.opera-mini.net

    Tutaj chodzi o to, że Apple w 2 kwartale 2010 roku wprowadził na rynek 1,4 miliona sztuk iPhone'ów, a w 2 kwartale 2011 roku 3,1 miliona sztuk.

  • 0

    75.  2011-09-12 10:19:51

    No właśnie... Mieć gadżet to obowiązek, bo przeciez wstyd nie mieć. Nie jest ważne, że się nie wykorzysta, ważne że się ma i można wyjąc na przyjęciu przy wódce na sół i pokazać ;-) A jak tu wyjmować coś z ekranem jakie były typowymi 6 czy 8 lat temu albo z 2-megapikselowym aparatem? Wstyd! Vieslav - transformator służy do obniżania (generalnie zmiany, bo także podwyższania) napięcia prądu PRZEMIENNEGO! ;-)

  • 0

    76.  2011-09-12 19:41:31

    W Polsce też operatorzy coraz bardziej stawiają na net mobilny, np. Orange ktory dorzuca z Freedomem w pakiecie mobilny Free. Pewnie na zachodzie Europy jest podobnie.

  • 0

    77.  2011-09-12 19:47:04

    motyl45 - nic nowego także w Polsce - już kilka lat w Plusie taka oferta funkcjonuje ;-)

  • 0

    78.  2011-09-12 19:52:21

    Ostatnio Orange przygotował sporo ofert/promocji dla swoich klientów, najpierw tajemnicze kody, a teraz jeszcze nielimitowane rozmowy. Ten rok szkolny zaczął się bardzo interesująco

  • 0

    79. ~i5500 Galaxy  2011-09-15 22:16:46  host: 77-254-57-131.adsl.inetia.pl

    Mój *** Smarfton trzyma cale 3 dni..

Dodaj swoją opinię