Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Europa wyprzedza USA

Europa wyprzedza USA

sirmark 12 Maja 2004 11:31

0 0

Tempo rozwoju sieci szerokopasmowych jest w Europie wyższe, niż w USA – wynika z nowego raportu Komisji Europejskiej. Pomiędzy styczniem 2003 a styczniem 2004 liczba firm i osób prywatnych w Europie, które korzystają z Internetu za pośrednictwem szybkich łącz, wzrosła o ponad 80%.

Jak nietrudno się domyślić, największy wzrost popularności łącz szerokopasmowych nastąpił w krajach, gdzie konkurencja na rynku wymusiła spadek cen takich usług.
"Szerszy, szybszy dostęp do Internetu, jest kluczowy dla spełnienia wszystkich obietnic Społeczeństwa Informacyjnego. Zauważyliśmy imponujący wzrost tego sektora, szczególnie w niektórych spośród większych państw członkowskich, takich jak Francja czy Włochy. Jednak to tempo musi zostać utrzymane, poprzez zapewnienie konkurencyjności i stworzenia właściwych warunków dla inwestycji" - mówi Erkki Liikanen, Europejski Komisarz ds. Przedsiębiorczości i Społeczeństwa Informacyjnego.

W styczniu w Unii Europejskiej było już ponad 82 mln subskrybentów łącz szerokopasmowych. Dla porównania na koniec roku 1999 tylko 3 mln Europejczyków miało dostęp do szybkich łącz. Co ciekawe, popularyzacja szybkiego Internetu nastąpiła dwa razy szybciej, niż osiągnięcie podobnej ilości posiadaczy telefonów komórkowych. Pozostaje mieć nadzieje, że postęp telekomunikacyjny w nowych krajach członkowskich nastąpi równie szybko, co w "starej" Unii.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-76-247.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet