Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Europa postawi na DVB-H?

Europa postawi na DVB-H?

WitekT 23 Lipca 2007 15:13

0 0

Technologia DVB-H, dzięki poparciu Komisji Europejskiej, może się stać czarnym koniem w wyścigu o rynek cyfrowej telewizji mobilnej. Telewizja mobilna to nadzieja telekomów na dodatkowe przychody, ale rynek wciąż raczkuje, a o kontrakty ściga się kilka różnych technologii - wspierany przez Nokię DVB-H, koreański DBM, japońskie ISDB-T oraz MediaFlo amerykańskiej spółki Qualcomm - pisze gazeta.pl.

Brak jednego standardu Komisja Europejska uważa za główny hamulec rynku. Bruksela ma swojego faworyta - na stronie internetowej Komisji o technologii DVB-H można przeczytać, że wydaje się najsilniejszym kandydatem do zapewnienia przyszłości mobilnej telewizji w Europie. Komisja zapowiada, że będzie monitorowała rozwój rynku, a jeśli uzna to za konieczne, w przyszłym roku może nawet uznać DVB-H za technologię obowiązującą (w 1990 roku UE zrobiła tak z sieciami komórkowymi opartymi o GSM).
Konkurenci DVB-H mówią, że to nie brak jednego standardu blokuje rynek, tylko brak wolnych częstotliwości, zaś Europejski Związek Nadawców Publicznych zaapelował do Komisji, by w swoich decyzjach kierowała się zasadą technologicznej neutralności.

Źródło tekstu: gazeta.pl     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1. ~Templariusz  2007-07-23 15:20:19  host: staticline23090.toya.net.pl

  Im szybciej tym lepiej :D

 • 0

  2. ~Longman  2007-07-23 15:35:34  host: eut33.neoplus.adsl.tpnet.pl

  "Europejski Związek Nadawców Publicznych zaapelował do Komisji, by w swoich decyzjach kierowała się zasadą technologicznej neutralności" - uśmiałem się rzewnym a perlistym śmiechem. W czwartek w Tokio odbyło się ogłoszenie wyroku na Murakamiego z Nippon Broadcasting System Inc (NBS) z wątkiem pobocznym w postaci łapówkarskich praktyk "standardotwórczych" w telefonii komórkowej, z kolei o Qualcommie było głośno m.in. dwa lata temu jak chciał przepchnąć aby w Iraku możliwe było budowanie sieci komórkowych wg standardu amerykańskiego AMPS, który zlazł z tapety z USA, ale trochę sprzętu w magazynach Q. zaległo i "szkoda aby się zmarnował". Przyznam, że jak ktoś siada do stołu z mataczami i zamierza wykazywać swoją wyższość moralną a przy tym liczy, że inni mu przytakną to jest naiwny lub jest ciężkim idiotą.

 • 0

  3. ~b  2007-07-23 17:12:42  host: abut229.neoplus.adsl.tpnet.pl

  mały błąd się wkradł: w 1990 nie było jeszcze UE :D UE od 1993 ;)

 • 0

  4. ~m  2007-07-23 19:39:08  host: abdq108.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Czy DVB-H ma jakieś opłaty licencyjne? Za technologię oczywiście, pomińmy kwestię samego znaczka "DVB"?

 • 0

  5. ~AbrahaM  2007-07-23 20:33:44  host: 33.40.pxs.pl

  Technologicznej neutralności ? No cóż.. Ideologicznie rzecz biorąc popieram. Praktycznie jestem przeciw, idee ideami, a praktyka jest taka że potem mamy takie kwiatki jak PAL w iluś mutacjach, SECAM w iluś mutacjach, NTSC, nie działanie sprzętu RTV przywiezionego z jednego kraju UE do drugiego z powodu n odmian niby tych samych standardów.

 • 0

  6. ~  2007-07-24 16:12:26  host: 87-205-223-174.adsl.inetia.pl

  A ja chcę HD TV w telefonie i jakiegoś surrounda w systemie 7.1, bo co to za piekny obraz z marnym dźwiękiem.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-104-202.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet