Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Europa popiera nanoelektronikę

Europa popiera nanoelektronikę

sirmark 2 Lipca 2004 23:45

0 0

Grupa europejskich firm branży elektronicznej i organizacji naukowych wezwała do skoordynowania działań i inwestycji, zmierzających do przejścia z mikro- na nanoelektronikę.

Wśród inicjatorów grupy znajdują się m.in. firmy Nokia, AMD, Philips, IBM i Ericsson. Grupa przedstawiła komisarzowi Erkki Liikanenowi i Philippowi Busquinowi swój raport, w którym wezwała do inwestowania co najmniej 6 mld Euro rocznie w celu podbudowania pozycji Europy na rynku.

Sugestie te spotkały się z pozytywnym przyjęciem członków Komisji Europejskiej. “Europa nie może sobie pozwolić na to, aby nie wykorzystać szansy jaką niesie ze sobą nowa generacja urządzeń elektronicznych, które w przyszłości staną się dla ekonomii tym, czym obecnie jest ropa" – powiedział Busquin. Z kolei Liikanen podkreśił, że takie inwestycje warte są zachodu, bowiem mogą one korzystnie wpłynąć na ogólną ekonomię. "Nanoelektronika niesie ze sobą potencjał umożliwiający stworzenie dużej liczby miejsc pracy dla osób dobrze wykwalifikowanych oraz wzmocnienia wzrostu i współzawodnictwa w innych sektorach rynku".
Organizacje rządowe oraz właściciele firm w Europie i Stanach Zjednoczonych zdają sobie sprawę z wartości jakie niesie ze sobą nanoelektronika i dlatego podkreślają oni konieczność przeprowadzania inwestycji przy każdej nadarzające się okazji. Jednak większość z tych rewelacji dotyczy w dużej mierze spraw ogólnych i jak na razie nie przekłada się na konkretne działania.

Obecnie Komisja planuje powołanie Europejskiej Rady Doradczej Inicjatywy Nanoelektroniki (ENIAC), kierowanej przez prezesa firmy STMicroelectronics, Pasquale Pistorio. (Zbieżność nazwy organizacji z pierwszym komputerem zbudowanym w USA - Electronic Numerical Integrator and Computer – wydaje się przypadkowa). Organizacja ENIAC będzie prywatno-społecznym porozumieniem odpowiedzialnym za nakreślanie strategii badań w obszarze nanoelektroniki i ich implementacji.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-244-248.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet