Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości eTel do przejęcia

eTel do przejęcia

WitekT 10 Listopada 2006 11:35

0 0

O kupno operatora telekomunikacyjnego eTel, działającego w Austrii, Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech ubiega się dziewięciu chętnych. Oferują od 70 mln do 120 mln euro. Nie ma informacji, czy w tej grupie są również polskie firmy.

Bardzo poważnym kandydatem jest Telkom Austria, który wiosną tego roku zapowiedział, że będzie przejmował mniejsze firmy telekomunikacyjne działające w Austrii. Wystawiona na sprzedaż firma ma bowiem 225 tys. klientów w Austrii, w tym 75 tys. klientów biznesowych. Świadczy im stacjonarne głosowe usługi telekomunikacyjne, a także oferuje dostęp do Internetu i transmisję danych. 80% z 72,1 mln euro ubiegłorocznych przychodów firmy pochodziło z rynku austriackiego.
W Polsce eTel obsługuje ok. 4 tys. klientów biznesowych i oferuje usługi takie jak w innych krajach. Przygotowuje się do świadczenia abonentom Telekomunikacji Polskiej usług szerokopasmowego dostępu do Internetu dzięki bitstream access. Analitycy wśród firm działających na polskim rynku telekomunikacyjnym jako cel do przejęcia od dawna wymieniają także Netię, a wśród chętnych do zwiększania swojej obecności w regionie - GTS.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~ttt  2006-11-10 13:04:35  host: ccc133.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Teraz eTel, wkrótce Tele2, powoli na rynku polskim zostanie tylko może trzech, góra czterech graczy. Ciekawe jednak, kto przejmie eTela - myślę, że nie będzie to nikt z Polski. Może to być GTS bo ich stać na przejęcie takich firm, ale na zakup Netii GTS-u zapewne jeszcze nie stać.

  • 0

    2. ~sd  2006-11-10 16:23:49  host: fw.etel.pl

    po pierwsze żadna z polskich firm telekomunikacyjnych nie kupi eTela bo nie posiadają takiego kapitału, po drugie najpoważniejszym kandydatem jest telkom i to prawdopodobnie ta firma bedzie kapitałowcem w eTelu

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-248-112.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet