Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości ET o swoich udziałach w PTC

ET o swoich udziałach w PTC

WitekT 9 Grudnia 2005 11:21

0 0

Elektrim Telekomunikacja szacuje wartość 48% udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej, operatorze sieci Era i Heyah, na ponad 2,2 mld euro, wynika z prezentacji opublikowanej w czwartek przez spółkę. ET podtrzymuje także ponownie, że jest jedynym właścicielem spornych udziałów w PTC.

ET w przygotowanej dla mediów prezentacji udowadnia, że jest właścicielem 48% udziałów w PTC, a nie Elektrim. Jako argumenty potwierdzające to stanowisko przytacza treść z wyroku Trybunału Wiedeńskiego z 26. listopada 2004 roku.

Według ET, koszty postępowania arbitrażowego włączając uzasadnione honoraria prawników, powinny być poniesione przez stronę, która przegrała postępowanie.

Spółka Deutsche Telekom zostaje zobowiązana do zwrotu Telco kosztów obsługi prawnej w wysokości 200.000 euro. Trybunał Wiedeński uznał więc, że spółka Deutsche Telekom przegrała postępowania z Elektrim Telekomunikacja (Telco), a Telco to postępowanie wygrało – czytamy w prezentacji.

Okrojony, zdeformowany wyrok wiedeński jest wykorzystywany przez Elektrim i spółki Deutsche Telekom w celu pozbawienia Elektrim Telekomunikacja (Telco) 48% udziałów w PTC o wartości ponad 2,2 mld euro – czytamy dalej.




Jest to wartość zbliżona do wyceny rynkowej tych udziałów, szacowanej na 2,0-2,4 mld euro. Wartość więc całej spółki PTC to około 4-5 mld euro.

Według ET, wiedeński trybunał orzekł, że Elektrim już nie jest właścicielem udziałów w PTC, a dla spełnienia zobowiązań wobec Deutsche Telekom Elektrim musiałby odzyskać udziały w PTC od Elektrimu Telekomunikacja.

21. grudnia w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie odbędzie się rozprawa apelacyjna o uznanie za skuteczne na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej prawomocnego orzeczenia Trybunału Arbitrażowego w Wiedniu.

Sąd okręgowy już 2 lutego uznał skuteczność orzeczenia Trybunału Arbitrażowego w Wiedniu na terenie Polski, zgodnie z wnioskiem, z którym wystąpił Elektrim. Elektrim złożył wniosek jednak tylko o "częściowe" uznanie orzeczenia sądu arbitrażowego i to właśnie spowodowało, że została złożona przez ET apelacja.

Źródło tekstu: ISB     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet