Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Essential: prace nad nowym telefonem (póki co) bez Andy'ego Rubina

Essential: prace nad nowym telefonem (póki co) bez Andy'ego Rubina

Isand 2 Grudnia 2017 19:49

1 1

essential phone pure white

Wokół firmy Essential trwa ostatnio małe zamieszanie. Przedstawiciele przedsiębiorstwa postanowili je wyjaśnić podczas AMA na portalu Reddit.
Okazuje się, że Andy Rubin (jeden z twórców Androida) przez miesiąc nie będzie brał udziału w życiu swojej firmy. Powód? Oficjalnie są nim "sprawy osobiste", jednak jednocześnie wyciekły szczegóły jego odejścia z Google'a. Rubin miał miał być uczuciowo związany z jedną ze swoich podwładnych, a Google surowo zabrania związków między pracownikiem i przełożonym. To miało być powodem wewnętrznego śledztwa. W jego efekcie Rubin rozstał się z firmą. Musimy jednak pamiętać, że wcześniej Sergey Brin (szef sekcji Google Glass) spotykał się z Amandą Rosberg (odpowiedzialną za marketing Google Glass). Rzecznik Rubina niedawno oświadczył, że wszystko co działo się w związku Rubina było za obopólną zgodą. W czasie nieobecności dyrektora generalnego (którym jest Rubin), firmą Essential pokieruje Niccolo de Masi.

Ale z AMA na Reddicie dowiedzieliśmy się też czegoś więcej. Firma pracuje nad nowym smartfonem. Jego twórcy mają przede wszystkim skupić się na jego naprawialności. Przypomnijmy: wg iFixit Essential Phone jest praktycznie niemożliwy do naprawy. Ale telefon to nie jedyne urządzenie. Innym będzie (pracujące pod kontrolą autorskiego systemu operacyjnego) akcesorium do inteligentnego domu. Essential zamierza również wyposażyć w tryb portretowy swoją aplikację aparatu. Poruszono także kwestię Androida Oreo. Nowa wersja beta ma być dostępna już za tydzień.

Źródło tekstu: reddit, androidauthority, ars technica, wł     

Dodaj do:

Tagi: andy rubin

w sumie: 2

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-23-20-25-122.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet