Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Essential Phone jest nienaprawialny

Essential Phone jest nienaprawialny

orson_dzi 6 Września 2017 08:51

3 2

essentia phone

Serwis iFixit zabrał się za ocenę możliwości naprawy smartfonu Essential Phone. Efekty? Mizerne to mało powiedziane.

Essential Phone jest wykonany z materiałów najwyższej klasy. Mamy tutaj np. tytanowy korpus i ceramiczny tylny panel. Wygląda to ładnie, prezentuje się bardzo dobrze, ale kiedy przychodzi do rozebrania obudowy okazuje się, że żeby jej nie uszkodzić trzeba najpierw urządzenie... zamrozić.




essentia phone

Po zamrożeniu smartfonu, w trakcie otwierania obudowy pękła powierzchnia ekranu. Dalej też nie było łatwo, bo akumulator został przyklejony do konstrukcji grubą warstwą mocnego kleju. Z jednej strony jest to najbardziej przyjazna dla serwisu forma zamontowania ogniwa, ale z drugiej dostanie się do niego jest bardzo trudne. Wnętrze obudowy jest pełne niemalże niewidocznych warstw kleju, którym wszystko jest ze sobą spojone. Przez to czasami nie wiadomo, co konkretnie trzyma dany element. Wymiana portu USB też jest trudna, ponieważ został on wlutowany w płytę główną.

W zasadzie jedyną zaletą znalezioną przez iFixit było zastosowanie standardowych śrub. To jednak marna pociecha i Essential Phone w sali 1-10 otrzymał ocenę 1 co oznacza, że jest praktycznie nienaprawialny.

Źródło tekstu: iFixit; wł     

Dodaj do:

Tagi: ifixit | essential phone

w sumie: 12
  • 0

    1.  2017-09-06 09:13:38

    Kiedy test na telepolis ;) ?

  • 0

    3.  2017-09-06 09:22:25

    A ktoś narzekał, że iPhony są nienaprawialne...

  • 1

    6. ~Abonent Polskiej Sieci Plus  2017-09-06 09:37:51  host: ip-31-0-81-136.dynamic.gprs.plus.pl

    No niestety, Witek odszedl i portal szoruje po dnie, niedlugo trzeba bedzie po prostu sztandar wyprowadzic.

  • -4

    7.  2017-09-06 10:29:43

    #6. Nie interesują nie informacje, nie czytaj, albo idź na onet. Proste.

  • 2

    9. ~  2017-09-06 11:06:41  host: ip-5-172-255-147.free.aero2.net.pl

    Hmm, gdy zaczynałem odpisywać, były dwa komentarze więcej, całkiem sensowne. Brawo!

  • 1

    11. ~  2017-09-06 11:21:16  host: 87.236.254.10

    Idealny telefon dla ceniacych prywatnosc. Wiadomo przynajmniej, ze zaden wywiad nie dolozy swojego hardware do takiej sluchawki gdy zostawimy ja np w hotelu w Chinach.

  • 1

    13.  2017-09-06 11:31:05

    @2 tak myślę - trzeba więcej kont premium wykupić to może będą recenzje sprzętów innych niż otrzymane z biur prasowych. Bo testu zrobić nie ma komu ale skopiować artykuł z innej strony o sprzęcie którego na oczy nie zobaczą już prościej :)

  • -2

    14.  2017-09-06 11:32:42

    @13 Oczywiście pewnie nie mamy co liczyć na przykład testu skopiowanego z innej strony?

  • 2

    15. ~  2017-09-06 11:48:28  host: ip-5-172-255-48.free.aero2.net.pl

    @7, ale po polsku napisany ten komentarz, jak wiele tekstów z błędami na tym portalu. Podobno mądrzy ludzie bez problemu biorą na siebie krytykę, ponieważ słuchanie czytelników może im wyjść na dobre. Jeśli ludzie odpowiadający za ten portal będą myśleć w stylu: idź na Onet lub nie czytaj - na pewno będą tracić swoich czytelników. To już nie tylko zaniedbywanie portalu, ale brak szacunku do czytelników. Tak samo jak kasowanie niewygodnych komentarzy uważam za słabe. Szkoda tego portalu, bo naprawdę fajny był.

  • 0

    20.  2017-09-06 12:14:07

    @14 - chyba nie uważasz że ten sprzęt będzie się u nas cieszył powodzeniem o ile będzie w sprzedaży. Nie ma bardziej popularnych sprzętów - J3 2017 - będzie hit jak sprzedaży jak co roku, Redmi 4X - też ludzie masowo kupują - myślę że bardziej by zainteresowała możliwość naprawy tych modeli nie wspominając o recenzjach.
    To tak samo jakby księgarnia wydała książkę z cyklu sam naprawiam swoje Lambo :)

  • 2

    21. ~  2017-09-06 15:18:39  host: 240-158-255-130.dynamic.t-mont.net.pl

    Po niewymiennych bateriach przychodzi moda na już całkowicie nienaprawialne sprzęty.
    Ponieważ moja blisko 20-letnia pralka zaczęła szwankować, więc ja zacząłem się rozglądać za nową pralką. Okazuje się, że prawie wszystkie obecnie produkowane pralki to są jednorazówki! Wszystkie już mają plastikowe zbiorniki (moja stara pralka miała zbiornik ze stali nierdzewnej!), a w większości także niewymienne łożyska bębna. Oznacza to, że w razie zużycia się łożyska (co już po kilku latach następuje ze 100%-wym prawdopodobieństwem) trzeba wymienić cały zespół piorący, który kosztuje ok. 80% ceny nowej pralki!

  • 0

    23.  2017-09-06 15:24:19

    @21
    Takie czasy...a tego syfu, śmieci jest coraz więcej. Do tej pory Ameryka i Europa się go w pozbywały - np. do Afryki, Chin, ale to się powoli kończy.

Dodaj swoją opinię