Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ernst&Young będzie audytował koszty TP

Ernst&Young będzie audytował koszty TP

WitekT 12 Marca 2007 17:58

0 0

Ernst & Young będzie badać sprawozdania z rachunkowości regulacyjnej Telekomunikacji Polskiej. Jeżeli UKE przyjmie audyt bez zastrzeżeń, powinno rozwiązać to wiele konfliktów na linii UKE-TP i pozwoli na wprowadzenie ofert ramowych (np. na bitstream access czy WLR) w oparciu o realne koszty, a nie metodę "retail minus" opartą na europejskich benchmarkach.

7. marca zostało zakończone postępowanie konkursowe prowadzone w celu wyłonienia podmiotu, który zostanie powołany do zbadania rocznych sprawozdań TP z prowadzonej rachunkowości regulacyjnej za 2006, 2007 oraz 2008 rok oraz wyników kalkulacji kosztów na 2007, 2008, 2009 i 2010 rok.




Do konkursu przystąpiły, składając w terminie oferty, następujące podmioty:
Deloitte Audyt sp. z o.o. wspólnie z Deloitte Business Consulting S.A.,
PricewaterhouseCoopers sp. z o.o. wspólnie z PwC Polska sp. z o.o.,
Ernst & Young Audit sp. z o.o.

Komisja powołana przez Prezesa UKE do przeprowadzenia postępowania konkursowego, po sprawdzeniu spełniania wymagań formalnych, jakim powinny odpowiadać oferty w postępowaniu konkursowym, zakwalifikowała złożone oferty do oceny w etapie drugim. W wyniku oceny dokonanej w etapie drugim największą liczbę punktów uzyskała oferta złożona przez Spółkę Ernst & Young.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 0

    12. ~Greg  2007-03-13 09:36:45  host: 212.160.172.70

    Nie ma tu konfliktu interesów z punktu widzenia kto płaci, a jest jedynie konflikt interesów kto wybiera. :)

  • 0

    13. ~Greg  2007-03-13 09:38:13  host: 212.160.172.70

    E&Y udowodnił, że potrafi współpracować z UKE, a więc dlatego został wybrany :). A tak nawiasem mówiąc to o jaki konkurs chodzi? :))

  • 0

    14.  2007-03-13 09:39:21

    Greg: uwzględnił uwagi UKE - z jednej strony dziwne, a z drugiej izba biegłych rewidentów ztcw umożyła skargę w tej sprawie... :)

  • 0

    15. ~Greg  2007-03-13 09:46:33  host: 212.160.172.70

    ostatnio obserwuje dziwne rzeczy w przypadku spraw TP, tzn. są umażane lub TP je przegrywa. Muszę przyznać, że przegraną w sprawie RIO jestem trochę zaskoczony. Ciekwae ile central TP zostanie skreślonych z kalkulacji przez E&Y?

  • 0

    16. ~Greg  2007-03-13 09:49:51  host: 212.160.172.70

    coś mi się wydaje, że szykuje się spora dziura budżetowa, dlatego tak szybko zabrali się za sposób na egzekwowanie kar. W każdym razie wtedy można podać skarb państwa za utracone korzyści, ale z drugiej strony sprawy te zakończą się pewnie nie za kadencji obecnego rządu :)

  • 0

    17. ~Greg  2007-03-13 09:51:19  host: 212.160.172.70

    Polska zawsze będzie Polską ... Vodafone pewnie na swoją centralę wybierze Czechy, bo są bezpieczniejsze i nie ma problemów z administracją ...

  • 0

    18.  2007-03-13 09:58:22

    Greg: czy dziwne? Może dziwne, może nie - okazuje się, że UKE jednak nie tak bezpodstawnie wydaje swoje decyzje, chociaż jeszcze zobaczymy czy podzieli to sąd wyższej instancji...

  • 0

    19. ~Greg  2007-03-13 13:17:11  host: 212.160.172.70

    WitekT: możesz mówić co chcesz ale UKE już się pomylił w wielu sprawach. Ja nie kwestionuje istnienia UKE, ale jedynie sposób jego działania. Przeczytaj sobie byle jaką decyzję i sam pomyśl. Aby stwierdzić, że UKE w wielu wypadkach nie ma racji nie trzeba znaść jakieś specjalnie utajnione dane, a wystarczy się zastanowić. Sam fakt nałożenia kary za naked DSL. Dlaczego dla wszystkich specjalistów z branży (z wyłaczeniem UKE) jest jasne, że DSL detaliczny nie może być regulowany?

  • 0

    20. ~Greg  2007-03-13 13:19:51  host: 212.160.172.70

    WitekT: wcale się nie dziwię, żę Vodafone nie wybierze Polski za swoją centralę. Poco się pchać tam, gdzie sprawiają problemy.

  • 0

    21.  2007-03-13 13:20:46

    Greg: ja myślę, że UKE odpowiada Wam po prostu pięknym za nadobne. Używa podobnych "sztuczek" prawnych jak Wy. Oni przyczepiają się "niejasności w ustalaniu kosztów i braku przedstawienia cennika neo, choć tam jest wymieniona usługa powszechna", Wy podważacie prawomocność jej powołania. Tak możnaby trochę powymieniać.

  • 0

    22. ~Greg  2007-03-13 13:22:09  host: 212.160.172.70

    Zresztą na miejscu każdego inwestora (telekomu) bym się zastanawiał, czy inwestować w Polsce, skoro wszystko wskazuje, że coś jest nie tak i decyzje UKE są tendencyjne.

  • 0

    23. ~Greg  2007-03-13 13:30:11  host: 212.160.172.70

    WitekT: to chyba można sobie niejasnoiści wyjaśnić, ale niestety nie ma dialogu z UKE, bo ma być tak i już :). W każdym razie ta przegrana z RIO nie jest w jakis sposób szczególnie dotkliwa, bo TP i tak stosuje tą nową ofertę RIO. Jeżeli chodzi o usługe powszechną to jest ona jasno zdefiniowana, że nikt nie ma wątpliwości, a więc to co robi UKE jest śmieszne dla innych telekomów. Dla TP oczywiście nie jest to już takie zabawne, bo konsekwencje dotykają samą spółkę.

  • 0

    24. ~Greg  2007-03-13 14:05:38  host: 212.160.172.70

    WitekT: w przypadek prawomocności powołania Pni Prezes jest dość specyficzy to chyba musisz przyznać? :)) Bez udziału KRRiT to prezesa UKE wybrał premier niezależnie :). W doniesieniach prasowych na ten temat było jasno napisane, że Prezesa URTiP (jak dobrze pamiętam) wybiera premier spośród kandydatów wybranych przez KRRiT. Pani A.S. nie była przecież w gronie tych kandydatów :).

  • 0

    25.  2007-03-13 16:25:42

    Greg: czy zawiłości polskiego prawa można nazwać specyficznością? Ja już się do tego przyzwyczaiłem. W Ustawie było zapisane, że "spośród kandydatów prezesa wybiera premier" - w tym konkretnym zdaniu nie było wtrącenia "że spośród tych zaprezentowanych przez KRRiT". Zapomnieli. ;) Ale nie to jest meritum - Wy się chwytacie sztuczek, to i robi to UKE. Najwyraźniej nie docenialiście umiejętności prawniczych Streżyńskiej. ;) Tak a propos kary za drogie uwolenie neostrady, to rzucę tylko pewne hasło, ok? E10B. :D

  • 0

    26. ~Greg  2007-03-13 17:10:25  host: 212.160.172.70

    to poco KRRiT wybiera tych kandydatów dla premiera, pewnie dla jaj? :)))

  • 0

    27.  2007-03-13 17:12:59

    Greg: jak się okazało - według prawa miał rację. Marcinkiewicz jak się okazuje, o dziwio, był bardzo samodzielny w wielu sprawach. ;) Ale ciągle uciekamy od meritum. ;)

  • 0

    28. ~Greg  2007-03-13 17:13:27  host: 212.160.172.70

    Najpierw było napisane, iż KRRiT wybiera kandydatów, a dopiero później premier. Zakładając ciąg przyczynowoskutkowy to jest jasne w jakim celu wybiera KRRiT tych kandydatów. Nie sądzisz?

  • 0

    29.  2007-03-13 17:14:06

    Greg: sugerujesz, że sąd się myli w swom wyroku? :)

  • 0

    30. ~Greg  2007-03-13 17:14:26  host: 212.160.172.70

    a tak aby nie było wątpliwości to wcale się nie upieram przy tym, nie jestem również prawnikiem ;)

  • 0

    31. ~Greg  2007-03-13 17:15:07  host: 212.160.172.70

    sąd powiedział, że nie jest kompetentny, aby to ropatrywać, a więc nie ma mowy tutaj o pomyłce :)))

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-163-157-48.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~Red | 2017-03-29 11:13:38

@5 z tym pełnowartościowym ultra mobilnym PC to przesadziłeś ;)


~ | 2017-03-29 11:10:33

4. Obiektyw ma ruchome soczewki.


~tłumacz przysięgły | 2017-03-29 11:08:49

Design to po polsku wygląd.


~ | 2017-03-29 11:07:55

42. Jak to kto? Witek!


Koala | 2017-03-29 11:06:56

@5 Masz rację :)

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę JA+ na kartę?

Nowa oferta JA+ Na Kartę

 

Zobacz wynik | Opinie (11)

Archiwum Ankiet