Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ernst and Young zbada sprawozdania TP

Ernst and Young zbada sprawozdania TP

WitekT 19 Maja 2005 11:05

0 0

Prezes URTiP powołał firmę Ernst & Young Audit do zbadania sprawozdania Telekomunikacji Polskiej za 2004 rok.

Ernst & Young Audit przeprowadzi badanie rocznego sprawozdania TP z prowadzonej rachunkowości regulacyjnej za 2004 r., wyników kalkulacji kosztów świadczonych usług powszechnych, usług dzierżawy łączy telekomunikacyjnych, a także wyników kalkulacji kosztów z umów o połączeniu sieci i usług dostępu do lokalnej pętli abonenckiej.
Badanie zostanie przeprowadzone pod względem zgodności rocznego sprawozdania TP z przepisami prawa oraz zatwierdzonymi przez Prezesa URTiP 7. marca instrukcją i kalkulacją kosztów usług świadczonych przez TP. Badanie będzie obejmować, w przypadku sprawozdania z prowadzonej rachunkowości regulacyjnej, zarówno dane na 31. grudnia 2004 r., jak i dane porównywalne na 31. grudnia 2003 r. Wydanie przez Ernst & Young Audit opinii i raportu z badania nastąpi do 10. sierpnia. Zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym koszt badania ponosi TP.

Rachunkowość regulacyjna i kalkulacja kosztów świadczonych usług stanowi jedno z najważniejszych narzędzi regulacyjnych Prezesa URTiP. Raport z badania sprawozdania rocznego pomoże w ocenie przejrzystości stosowanych przez TP rozliczeń z abonentami i innymi operatorami.

Źródło tekstu: URTiP     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~Skazany na neo  2005-05-19 20:07:00  host: aib186.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Heh kolejna powolana firma ktora nic nie wykaze i ma za zadanie zamydlic oczy ludziom, ze niby wszystko wporzadku...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-105-205.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Zmiany dotyczące bezpieczeństwa w systemach Apple'a to:

Apple utrudni użytkownikom lajkowanie na Facebooku

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet