Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ericsson zarządza brytyjską "3"

Ericsson zarządza brytyjską "3"

WitekT 7 Grudnia 2005 12:03

0 0

Ericsson podpisał z brytyjskim "3" kontrakt na zarządzanie siecią telefonii trzeciej generacji oraz operacjami informatycznymi. Wartość siedmioletniej umowy może sięgać 2,5 mld dolarów.

Współpraca rozszerzona zostanie w przyszłości o dostawy sprzętu, dodatkowych technologii i usług. Nie podano jednak żadnych szczegółów. Na mocy umowy właścicielem sieci pozostanie operator, jednak Ericsson będzie odpowiedzialny za jej serwis, zarządzanie oraz rozwój. Do szwedzkiej firmy przejdzie ponad 1 tys. pracowników zatrudnionych dotąd w "3".
To największy kontrakt na zarządzanie siecią w historii szwedzkiej firmy oraz jeden z największych w branży. W styczniu tego roku Ericsson podpisał z "3" podobną, pięcioletnią umowę we Włoszech. Jej wartość wynosi ok. 1,9 mld dolarów.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2005-12-07 13:18:03  host: dpo221.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawe kto u nas bedzie pierwszy....

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz smartfonu z rysikiem (takim, jak np. w Galaxy Note)?

Galaxy Note 9 na renderach

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet