Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ericsson zarządza brytyjską "3"

Ericsson zarządza brytyjską "3"

WitekT 7 Grudnia 2005 12:03

0 0

Ericsson podpisał z brytyjskim "3" kontrakt na zarządzanie siecią telefonii trzeciej generacji oraz operacjami informatycznymi. Wartość siedmioletniej umowy może sięgać 2,5 mld dolarów.

Współpraca rozszerzona zostanie w przyszłości o dostawy sprzętu, dodatkowych technologii i usług. Nie podano jednak żadnych szczegółów. Na mocy umowy właścicielem sieci pozostanie operator, jednak Ericsson będzie odpowiedzialny za jej serwis, zarządzanie oraz rozwój. Do szwedzkiej firmy przejdzie ponad 1 tys. pracowników zatrudnionych dotąd w "3".

To największy kontrakt na zarządzanie siecią w historii szwedzkiej firmy oraz jeden z największych w branży. W styczniu tego roku Ericsson podpisał z "3" podobną, pięcioletnią umowę we Włoszech. Jej wartość wynosi ok. 1,9 mld dolarów.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    1. ~  2005-12-07 13:18:03  host: dpo221.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawe kto u nas bedzie pierwszy....

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-210-75.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet