Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ericsson z Triple Play w Tychach

Ericsson z Triple Play w Tychach

WitekT 10 Grudnia 2004 15:02

0 0

Ericsson podpisał z władzami miasta Tychy list intencyjny na budowę sieci wielousługowej, która będzie wykorzystywała rozwiązania z rodziny Public Ethernet.

Public Ethernet zapewni mieszkańcom dostęp z jednego gniazdka do telewizji, Internetu oraz telefonu. Rozwiązanie zwane Triple Play dostarczy telewizję kablową, szybki dostęp do Internetu oraz usługę telefoniczną docelowo w 38 tysiącach mieszkań na terenie miasta Tychy. Infrastruktura dostarczona przez firmę Ericsson będzie również służyć jako sieć głosowa i przesyłu danych dla władz miejskich. Zostanie ona także wykorzystana w sterowaniu siecią ciepłowniczą PEC Tychy oraz będzie stanowić bazę do stworzenia systemu monitorowania miasta i realizacji projektu e-urząd.
Wykorzystanie rozwiązań Public Ethernet, przyniesie wiele oszczędności zarówno w wydatkach na infrastrukturę, jak i w eksploatacji, w porównaniu z tradycyjnymi technologiami wykorzystywanymi w telekomunikacji i przez operatorów telewizji kablowych. Rozwiązanie firmy Ericsson jest bardzo elastyczne. Daje ono możliwość łatwego wprowadzenia kolejnych, bardziej zaawansowanych usług, między innymi wideo na zadanie, czy wideokonferencji.

Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec 2007 roku.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet