Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ericsson z AT&T podłączy samochody do sieci

Ericsson z AT&T podłączy samochody do sieci

WitekT 10 Stycznia 2014 12:36

3 0

Ericsson ogłosił zawarcie porozumienia z AT&T w celu udoskonalenia możliwości łączenia produktów i aplikacji obsługiwanych przez chmurę połączonych pojazdów (ang. Connected Vehicle Cloud) firmy Ericsson. Porozumienie pomoże w poprawieniu doświadczeń klientów i pomoże rozwinąć ekosystem chmury samochodowej poprzez ułatwienie łączenia wewnętrznych technologii pojazdu.
Usługę Connected Vehicle Cloud oparto na platformie aktywacji usług firmy Ericsson, zapewniającej kierowcom i pasażerom dostęp do aplikacji bezpośrednio z ekranu w samochodzie. Przykłady usług konsumenckich obejmują możliwości wykrywania kwestii związanych z naprawami pojazdu, automatycznej rezerwacji terminów serwisu, subskrypcji pokładowego Wi-Fi, a także info-rozrywki na życzenie. Udoskonaleniem oferowanego rozwiązania jest jego zdolność do wysyłania i odbierania informacji od osób trzecich w ekosystemie, takich jak usługodawcy radia satelitarnego, administratorzy dróg oraz organy władz lokalnych i rządowych.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:

Tagi: at&t | ericsson

w sumie: 5
 • 0

  1. ~  2014-01-10 12:40:18  host: 77-254-92-242.adsl.inetia.pl

  Głupie te hamburgery. Tak płaczą jak to ich własny rząd śledzi na każdym kroku, a się dobrowolnie wystawiają na jeszcze większe możliwości śledzenia...

 • 2

  2.  2014-01-10 12:49:36

  @1 ale w samochodach to nic złego. Jak ci auto ktoś ukradnie to nie trzeba długo szukać, jak się termin przeglądu zbliża to zawsze o tym system przypomni, dobrze by było gdyby dodatkowo sam się aktualizował czy trzeba coś wymieniać czy nie wtedy nie trzeba by było jechać na stację diagnostyczną tak często. to samo w przypadku wypadku, podczas zdarzenia wysyłany natychmiast sygnał dużo szybciej sprowadzi pomoc w razie czego.

 • 0

  3.  2014-01-10 13:11:15

  @2: takie rzeczy już są. jak wypożyczysz furę w stanach, fura jest monitorowana przez wypożyczalnię i jeśli jest jakikolwiek problem (dane z komputera pokładowego), odzywają się poprzez zestaw glośnomówiący w samochodzie. jak przekracza się granicę stanu, w głośnikach odzywa się głos obsługi wypożyczalni i tłumaczy jakie są różnice w przepisach stanowych. w przypadku rozwiązania z artykułu, to jest rozwiązanie umożliwiające łączenie osób siedzących w samochodach/autobusach ze sobą, jak i połączenie bezprzewodowo różnych elementów pojazdu oraz udostępnienie tej komunikacji na zewnątrz.

 • 0

  5.  2014-01-10 13:14:29

  Akurat jedno z lepszych rozwiązań. O ile o przeglądzie współczesne samochody przypominają, o tyle np zużycia części nie można zobaczyć 'od razu'. Również system informacji o drogach to dobra sprawa (wypadki itp) z tym że szybko ten 'sen' się nie ziści ponieważ wszyscy musieliby wymienić samochody :D

 • 0

  6. ~steff  2014-01-10 21:56:14  host: 89-79-25-155.dynamic.chello.pl

  szpiegowanie czas zaczac, przy okazji dorzucimy jakies ekstra funkcje, zeby ludzie widzieli potrzebe instalacji takich gadzetow

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-17-157.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet