Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ericsson wyjaśnia jak działa LTE

Ericsson wyjaśnia jak działa LTE

sirmark 4 Kwietnia 2014 16:46

13 1
LTE to globalny standard sieci mobilnych czwartej generacji (4G), wspierany przez najważniejsze firmy w branży telekomunikacyjnej. To najszybciej rozwijający się system w historii telekomunikacji mobilnej.



Ericsson chwali się, że dostarczył większość spośród wszystkich komercyjnie uruchomionych sieci LTE na świecie i podpisał umowy z 10 największymi operatorami na świecie (pod względem globalnych przychodów w 2012). Producent dostarczył infrastukturę zarówno do pierwszej sieci uruchomionej przez TeliaSonera, jak i dla sieci Verizon, która jest największą na świecie komercyjną instalacją LTE.

Zobacz: inne filmy z kategorii Oprogramowanie


Ericsson dostarczył ponad 190 sieci LTE RAN i Evolved Packet Core do ponad 70 krajów. Wg danych na koniec 2013 r., 130 spośród tych sieci już obecnie działają komercyjnie.

ericsson lte

W połowie grudnia 2013 stowarzyszenie GSA (Global mobile Suppliers Association) poinformowało, że komercyjnie uruchomionych jest już 251 sieci LTE w 93 krajach.

Zobacz: GSA: 251 uruchomionych sieci LTE

Źródło tekstu: Ericsson, wł     

Dodaj do:

Tagi: ericsson | lte

w sumie: 28
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    9.  2014-04-04 17:57:51

    Po co duży zasięgo do wprowadzenia VoLTE? Problemy z handoverem do 3G/2G?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    10.  2014-04-04 18:04:27

    @9 właściwie to problem, handover rozmowy z VoLTE do 3G/2G odbywa się znacznie inaczej (trudniej) niż z 3G do 2G

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    11. ~  2014-04-04 18:04:43  host: n14-10-06.opera-mini.net

    8,NetWorks! jedzie w 80% na Huawei,tylko 20% nsn,Plus Ericsson, Play Huawei

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    13. ~  2014-04-04 18:05:51  host: n14-10-06.opera-mini.net

    Plus Ericsson,N! 80% Huawei 20% nsn

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    14.  2014-04-04 18:19:03

    @10, Zdaję sobie sprawę, że technicznie handover z pakietowego LTE do 3G jest zupełnie inny (nota bene ciekawe, czy zauważalny dla użytkownika). Ale pierwszy raz spotykam się z uzależnianiem wprowadzenia VoLTE od dużego (pojęcie względne) pokrycia siecią. W przytoczonych Niemczech jest aż tak rozwinięta sieć pod względem pokrycia?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    15. ~  2014-04-04 18:24:22  host: user-94-254-203-51.play-internet.pl

    @14 raczej pojemność sieci. Na upartego mogliby wprowadzić, ale wg mnie nie na tym etapie, gdzie sprzętu tyle co kot napłakał, a odpowiedzialność za uświadamianie społeczeństwa czym jest VoLTE znowu by spadła na jednego opa.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    16. ~  2014-04-04 18:35:46  host: user-94-254-203-51.play-internet.pl

    @14 w Plusie jest już niezauważalny handover z LTE do 3G, kiedyś było inaczej, ale to były początki. W Play albo nie ma w ogóle z LTE do 3G na razie, albo nie działa to prawidłowo, bo mi nie przechodzi.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    17. ~gosc  2014-04-04 21:22:28  host: c3-90.icpnet.pl

    @16 W play dziala to tak plynnie ze nie zauwazasz. Ja sprawdzam w taki sposob ze robie tethering z kompem, cos sciagam z neta a potem wykonuje polaczenie z telefonu. Natychmiast z lte jest przerzucane do hspa+

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    18. ~  2014-04-04 21:38:47  host: user-94-254-203-51.play-internet.pl

    @17 nie chodzi mi o CSFB bo to normalne, tylko o ściągnie danych jeśli wyskakuje z zasięgu LTE do 3G czy jest handover z tym samym IP bez zrywania sesji.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    19. ~Kamil  2014-04-05 07:49:54  host: dynamic-78-8-119-59.ssp.dialog.net.pl

    Plus korzysta ze sprzętu Ericssona i NSN. Dlaczego na tej mapce nie jest oznaczona Polska jako "commercial traffic"?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    20. ~@18  2014-04-05 08:51:46  host: user-94-254-134-190.play-internet.pl

    Tak. Sprawdzone

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    22. ~Pan Vaclaw  2014-04-05 12:08:58  host: apn-5-60-228-94.dynamic.gprs.plus.pl

    Co do VOLTE sprawa jest prosta. Implementacja jest dosc droga, wymaga zmian w EPC, implementacji w IMS. A tak naprawde nie ma wsparcia tego w terminalach. CSFB jest latwe we wdrożeniuj i działa. Dla abonenta niema to za bardzo znaczenia w jaki sposób jest wykonywane połaczenie głosowe. Wiec nie ma sie co nad tym marnowac czasu.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    23. ~  2014-04-05 21:20:28  host: user-94-254-203-51.play-internet.pl

    @22 Czy ja wiem, Nokia Siemens Networks przygotowując infrę dla Plusa poinformowała, że CSFB można bardzo łatwo upgradować do VoLTE.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    24. ~dr wolny  2014-04-05 21:43:40  host: aado93.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ciekawe, niestety w PL jedny operator, ktory korzysta ze sprzetu Eryka to PLK. Polska wypada baaardzo slabo na tle innych opsow w USA oraz UE. Schemat: HUA badz NSN (polityka) - na tle konkurencji Eryk to "top of the top " co przeklada sie na cene.
    Musi minac kilka lat aby priorytetem stal sie uzytkownik a nie lokalny ops ze swoimi KPI capex/opex w stosnku to opsa macierzystego..w brazny jestem ponad 15 lat (po stronie operatora jak i dostawcy) a wiec wiem co pisze, tych co nie "łapią" przepraszam za kontekst mojej wypowiedzi.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    25. ~hmmm  2014-04-05 23:44:52  host: dns2.stansat.pl

    @24. ~dr wolny - żartujesz prawda?
    ja widzę to tak - jest wolny rynek,
    są przetargi,
    kto ma technologie gotową to startuje,
    kto ma technologię wcześniej, ten ma niższe koszty ergo niższą cenę

    Eurpoejscy dostawcy sprzętu pozamykali swoje R&D albo wynieśli je do Chin, czego tutaj teraz oczekiwać?
    Jakie top of the top - człowieku? obudź się ... ta firma już jest pozamiatana, jeszcze kilka takich reklam im zostało, relacje i kopiowanie azjatyckich technologii.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    26. ~  2014-04-06 00:03:47  host: user-94-254-203-51.play-internet.pl

    Eryk i Polkomtel jako jedyni trzymają jeszcze poziom.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    27. ~Adam M  2014-04-06 12:36:43  host: 78.156.186.0.dynamic.ip.euron.pl

    @22 - Nie ma już czegoś takiego jak "Nokia Siemens Networks", teraz jest to Nokia Solutions and Networks!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    28. ~3admin  2014-04-06 14:16:55  host: 92.40.249.145.threembb.co.uk

    Dobrze wyjasnione

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    29.  2014-04-06 22:51:47

    Z punktu widzenia konsumenta LTE w Polsce jest zdecydowanie na wyrost. Już HSPA+DC ma zadowalającą wydajność. Większym problemem jest przepustowość sieci i małe pakiety danych które sprowadzają LTE roli do Porsche oferowanego wyłącznie z reglamentowaną benzyną.