Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ericsson uruchamia sieć 3G w Łodzi dla PTC

Ericsson uruchamia sieć 3G w Łodzi dla PTC

sirmark 14 Listopada 2005 19:06

0 0

ericsson lodzPTC oficjalnie oddała do użytku sieć trzeciej generacji (UMTS) w Łodzi, dostarczoną przez firmę Ericsson. Łódź jest drugim – po Warszawie – miastem w Polsce, w którym od dziś działa sieć 3G należąca do PTC.

Ericsson, wdrażając sieć 3G/UMTS w Łodzi, zainstalował jeden Radio Network Controler (RNC) oraz 70 stacji bazowych Node B. Sieć będzie rozszerzana stopniowo. Docelowo obejmować będzie Łódź oraz miasta - satelity np. Zgierz, czy Konstantynów Łódzki.

Wprowadzenie technologii UMTS pozwoli na znaczne wzbogacenie funkcjonalności usługi Blue Connect poprzez zwiększenie szybkości przesyłania danych. Uruchomienie UMTS było poprzedzone szczegółowymi testami, których celem było zapewnienie najwyższej jakości działania sieci. Nowa sieć UMTS umożliwi klientom PTC korzystanie w pełni z szybkiego, bezprzewodowego dostępu do internetu Blue Connect (BC).
Obecnie w ich zasięgu sieci 3G znajduje się także aglomeracja warszawska i od jutra Wrocław. W najbliższym czasie PTC zaoferuje UMTS również w Trójmieście, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Bydgoszczy i w Lublinie. Zgodnie z warunkami koncesji na UMTS, do końca 2006 r. PTC jest zobowiązana świadczyć usługi UMTS na obszarze zamieszkanym przez 20% ludności Polski. Wymagania koncesyjne dotyczące UMTS zostaną zatem spełnione przez PTC z dużym wyprzedzeniem.

Mapa zasięgu Blue Connect. Stan na listopad 2005 roku.
era lodz nov.

Źródło tekstu: PTC, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~  2005-11-14 21:33:21  host: apn-238-1.gprsbal.plusgsm.pl

    Czyli chociaż Era dała info że w największych miastach wkrótce 3G ruszy a Plus o Łodzi milczy jak zaklęty !!!

  • 0

    2.  2005-11-14 21:53:35

    Cholera, widzę małą białą plamkę akurat tam gdzie mieszkam :P Z resztą co mnie to. I tak mam POPa :P

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-42-146.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet