Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ericsson testuje rozwiązania 3.5G

Ericsson testuje rozwiązania 3.5G

WitekT 27 Października 2004 11:32

0 0

Ericsson demonstruje bezprzewodowy, szerokopasmowy dostęp do internetu z możliwością streamingu oraz ściągania ogromnych objętościowo danych poprzez HSDPA w funkcjonującej sieci WCDMA. Informacja o postępach wraz z danymi przesyłanymi w tempie 4.9 Mb/s będą pokazywane na graficznym interfejsie użytkownika. Demonstracja odbędzie się podczas Chińskiego PT EXPO Comm w Pekinie, w dniach 26-30 października br.

Systemy HSDPA firmy Ericsson funkcjonują już od drugiego kwartału 2004 roku. W 2004 oraz 2005 roku, Ericsson przeprowadzi liczne testy z udziałem klientów, aby uruchomić komercyjnie HSDPA w drugiej połowie 2005 roku. WCDMA, z ewoluującym HSDPA, w znaczący sposób poprawi szybkość przesyłu danych aż do 14 Mb/s, trzykrotnie zwiększając możliwości systemu.

Ericsson wierzy, że ogromny popyt na dostęp szerokopasmowy, zwiększone użycie laptopów, w połączeniu z rozwojem technologii bezprzewodowych oraz szerokim zasięgiem WCDMA już dziś stanowią atrakcyjną szansę na rozwój dla operatorów. Szerokopasmowy dostęp do internetu w sieci WCDMA ułatwia mobilną pracę oraz komunikację wewnętrzną dzięki użyciu laptopów wyposażonych w zaawansowane terminale. Zwiększa się także możliwość kontaktu z klientami. Natomiast konsumenci zyskują łatwy dostęp do internetu na częstotliwościach podobnych do używanych przez stacjonarne łącza szerokopasmowe.
Firm Ericsson jest właścicielem największego portfolio patentów z zakresu WCDMA. Oczekuje się, że w 2004 roku, firma Ericsson będzie obsługiwała połowę wszystkich inauguracji systemów WCDMA. Obecna ewolucja WCDMA jest wynikiem starań firmy Ericsson, aby dostarczać produktów wychodzących w przyszłość, opartych na przełomowych technologiach. Produkty oferowane przez firmę Ericsson od roku 2000 mogą operować w technologii HSDPA.

Technologia HSDPA (z ang. High Speed Downlink Packet Access) została oparta o koncepcję współdzielonego kanału transmisji, tzw. fat-pipe. Głównym jej założeniem jest dynamiczne dostosowanie się do zmian zachodzących w środowisku radiowym i szybka retransmisja błędnych danych. Technologia HSDPA pozwala na przesyłanie danych z prędkością 14.2 Mb/s - siedmiokrotnie większą niż jest to obecnie możliwe w systemie WCDMA. Wprowadzenie technologii HSDPA pozwoli operatorom na poprawienie jakości dostarczanych usług klientom końcowym. Ulepszona generacja technologii WCDMA zapewni bezprzewodowy szerokopasmowy dostęp do Internetu, Intranetu i sieci korporacyjnych LAN.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-42-146.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet