Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ericsson: światowi liderzy teleinformatyki

Ericsson: światowi liderzy teleinformatyki

LuiN 25 Listopada 2011 10:45

0 0

Powstała druga edycja listy rankingowej miast uszeregowanych według wykorzystania teleinformatyki dla dobra mieszkańców. Seul, Singapur i Sztokholm znalazły się w pierwszej trójce.

Ranking Networked Society City Index przygotowały firmy Ericsson i Arthur D. Little. Miasta zajmujące trzy pierwsze miejsca w rankingu - Seul, Singapur i Sztokholm - dzięki dużym inwestycjom w teleinformatykę zrealizowały z powodzeniem wiele celów społecznych, gospodarczych i środowiskowych. Na przykład Singapur dynamicznie wprowadza elektroniczne innowacje w ochronie zdrowia i jest pionierem w zarządzaniu zatorami drogowymi. Natomiast Seul wykorzystuje teleinformatykę w wielu inicjatywach technicznych korzystnych dla środowiska.

Badanie to wykazało również, że kilka miast w krajach BRIC, m.in. Sao Paulo i Delhi, ma obiecujące plany szybkiego zlikwidowania nierówności społeczno-ekonomicznych przez wdrażanie teleinformatyki z udziałem wielu partnerów. W szczególności Sao Paulo otrzymało kilka nagród krajowych i międzynarodowych za programy likwidacji e-wykluczenia. Inicjatywy te zwiększają świadomość potrzeby poprawy umiejętności posługiwania się teleinformatyką oraz jej kluczowego znaczenia dla dalszego rozwoju.
W Delhi prowadzony jest między innymi projekt Eko, który umożliwia dokonywanie transakcji finansowych o niewielkiej wartości z wykorzystaniem telefonów komórkowych lub przez punkty sprzedaży detalicznej. Eko obsługuje ponad 1,3 mln klientów i przetworzył już 500 mln dolarów w postaci mikrodepozytów, płatności i przekazów.

W pierwszej dziesiątce znalazły się także Londyn, Nowy Jork, Paryż, Los Angeles, Tokio, Szanghaj i Pekin. Kolejne miejsca zajęły: Moskwa, Sydney, Buenos Aires, Istambuł, Sao Paulo, Delhi, Mexico City, Mumbai, Cairo, Jakarta, Manila, Dhaka, Johannesburg, Karachi i Lagos. Na liście 25 miast zabrakło polskich miast.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 1

  1.  2011-11-25 12:23:07

  Coraz bardziej podziwiam Skandynawów - nie pchają się w jakieś euro, omijają kryzysy i robią swoje, wytyczają nowe drogi w wielu dziedzinach od technologii po społeczeństwo.

 • 1

  2. ~kikk  2011-11-25 15:02:22  host: user-109-243-149-116.play-internet.pl

  Trzeźwy klimat trzeźwe myślenie, nie pchają się pod topór mając cenne głowy.

 • 1

  3. ~DD  2011-11-25 18:18:56  host: ns2.sti.net.pl

  W Skandynawii pije się syrop klonowy zamiast alkoholu, więc ludzie tam myślą trzeźwo :D

 • -1

  4. ~master  2011-11-25 19:06:36  host: user-109-243-172-112.play-internet.pl

  I dlatego w walce z narodowym alkoholizmem maja tylko 1 siec sklepow z alko l, czynnych do 19 :D w paryzu polecam high speed onternet up to 128/kbps i limit 200 MB/dobe. Poczulem sie znowu jak z sdi dzielonym na 11 osob.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-197-24.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet