Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ericsson: światowi liderzy teleinformatyki

Ericsson: światowi liderzy teleinformatyki

LuiN 25 Listopada 2011 10:45

0 0
Powstała druga edycja listy rankingowej miast uszeregowanych według wykorzystania teleinformatyki dla dobra mieszkańców. Seul, Singapur i Sztokholm znalazły się w pierwszej trójce.Ranking Networked Society City Index przygotowały firmy Ericsson i Arthur D. Little. Miasta zajmujące trzy pierwsze miejsca w rankingu - Seul, Singapur i Sztokholm - dzięki dużym inwestycjom w teleinformatykę zrealizowały z powodzeniem wiele celów społecznych, gospodarczych i środowiskowych. Na przykład Singapur dynamicznie wprowadza elektroniczne innowacje w ochronie zdrowia i jest pionierem w zarządzaniu zatorami drogowymi. Natomiast Seul wykorzystuje teleinformatykę w wielu inicjatywach technicznych korzystnych dla środowiska.

Badanie to wykazało również, że kilka miast w krajach BRIC, m.in. Sao Paulo i Delhi, ma obiecujące plany szybkiego zlikwidowania nierówności społeczno-ekonomicznych przez wdrażanie teleinformatyki z udziałem wielu partnerów. W szczególności Sao Paulo otrzymało kilka nagród krajowych i międzynarodowych za programy likwidacji e-wykluczenia. Inicjatywy te zwiększają świadomość potrzeby poprawy umiejętności posługiwania się teleinformatyką oraz jej kluczowego znaczenia dla dalszego rozwoju.

W Delhi prowadzony jest między innymi projekt Eko, który umożliwia dokonywanie transakcji finansowych o niewielkiej wartości z wykorzystaniem telefonów komórkowych lub przez punkty sprzedaży detalicznej. Eko obsługuje ponad 1,3 mln klientów i przetworzył już 500 mln dolarów w postaci mikrodepozytów, płatności i przekazów.

W pierwszej dziesiątce znalazły się także Londyn, Nowy Jork, Paryż, Los Angeles, Tokio, Szanghaj i Pekin. Kolejne miejsca zajęły: Moskwa, Sydney, Buenos Aires, Istambuł, Sao Paulo, Delhi, Mexico City, Mumbai, Cairo, Jakarta, Manila, Dhaka, Johannesburg, Karachi i Lagos. Na liście 25 miast zabrakło polskich miast.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • Ten komentarz został ukryty.

  1

  1.  2011-11-25 12:23:07

  Coraz bardziej podziwiam Skandynawów - nie pchają się w jakieś euro, omijają kryzysy i robią swoje, wytyczają nowe drogi w wielu dziedzinach od technologii po społeczeństwo.

 • Ten komentarz został ukryty.

  1

  2. ~kikk  2011-11-25 15:02:22  host: user-109-243-149-116.play-internet.pl

  Trzeźwy klimat trzeźwe myślenie, nie pchają się pod topór mając cenne głowy.

 • Ten komentarz został ukryty.

  1

  3. ~DD  2011-11-25 18:18:56  host: ns2.sti.net.pl

  W Skandynawii pije się syrop klonowy zamiast alkoholu, więc ludzie tam myślą trzeźwo :D

 • Ten komentarz został ukryty.

  -1

  4. ~master  2011-11-25 19:06:36  host: user-109-243-172-112.play-internet.pl

  I dlatego w walce z narodowym alkoholizmem maja tylko 1 siec sklepow z alko l, czynnych do 19 :D w paryzu polecam high speed onternet up to 128/kbps i limit 200 MB/dobe. Poczulem sie znowu jak z sdi dzielonym na 11 osob.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-197-190-127.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet