Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ericsson stawia na interaktywność w mobilnej telewizji

Ericsson stawia na interaktywność w mobilnej telewizji

WitekT 18 Kwietnia 2007 09:36

0 0

Ericsson działa na rzecz udostępnienia interaktywnej, spersonalizowanej telewizji na żądanie. Takiego rozwiązania, według badań firmy, oczekują konsumenci.

Na odbywających się w Cannes w dniach 16-19. kwietnia targach telewizyjnych MIPTV połączonych z konferencją MILIA, Ericsson przedstawia szeroki portfel usług telewizji mobilnej i telewizji IP. Ze 120 przypadków wdrożenia telewizji mobilnej, ponad 100 z nich wykorzystuje sieci komórkowe. Ponad 50 z tych sieci jest zaopatrywanych przez firmę Ericsson. Telewizja mobilna oferuje szeroką gamę usług - wideo na żądanie, podcasting, programowanie telewizji na żywo, itp.

Ericsson zaprezentował wyniki współpracy wraz z Norweską Korporacją Nadawczą (NRK), z którą to prowadził próby zastosowania mobilnej reklamy z użytkownikami w Norwegii - oraz interaktywnej telewizji mobilnej. Ericsson tworzy w ten sposób nowe źródła dochodów zarówno dla nadawców jak i operatorów, przy jednoczesnym wzbogaceniu oferty telewizyjnej dla użytkowników.
Telewizja IP zmienia przyzwyczajenia konsumentów związane z użytkowaniem telewizji zapewniającej interaktywność, wielość strumieni multimedialnych i wysoką rozdzielczość. Oczekuje się, że początkująca IPTV stanie się usługą rynku masowego w przeciągu kilku lat. Z bazy abonentów wynoszącej 6,4 mln w 2006 roku, liczba ta ma wzrosnąć ponad dwukrotnie w tym roku. Zgodnie z przewidywaniami firmy analitycznej Gartner, do 2010 roku 48 mln domostw na całym świecie zostanie objęte usługami telewizji IP.

Na targach telewizyjnych MIPTV w Cannes Ericsson prezentuje mobilną telewizję oraz telewizję IPTV oparte na kombinacji sieci mobilnych i domowych, przy wykorzystaniu dwóch standardów technologicznych - IP Multimedia Subsystem (IMS) z branży telekomunikacji oraz sieci domowej opartej na specyfikacji Digital Living Network Alliance (DLNA).

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-2-123.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet