Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ericsson stawia na Full Service Broadband

Ericsson stawia na Full Service Broadband

sirmark 26 Listopada 2007 13:41

0 0

Zwykły broadband to za mało. Nowy trend to dostęp do Internetu wszędzie i z każdego urządzenia. Ericsson oferuje pełne rozwiązania, pozwalające na świadczenie takich usług.

Tzw. Full Service Broadband już podbija świat, a proces ten będzie przebiegał coraz szybciej. Dziś z szerokopasmowego dostępu do Internetu korzysta na całym świecie ok. 250 mln osób. W 2011 roku będzie ich 1,5 mld - przewidują eksperci firmy Ericsson. I nie będzie to taki Internet, jaki znamy dzisiaj. Pierwszym symptomem jest rosnący udział mobilnego dostępu wśród nowych użytkowników. To stanowi bazę dla upowszechnienia usług prawdziwie multimedialnych. Zapoczątkowany w tym i w ubiegłym roku trend rosnącej popularności mobilnego Internetu będzie się nasilał. W 2011 roku ok. 600 tys. wszystkich łączy będzie stanowił "tradycyjny" broadband. Pozostałe 900 tys. - mobilny dostęp.
Zmienia się sposób korzystania z usług multimedialnych. Domowe urządzenia, takie jak telewizory, telefony komórkowe, PDA czy konsole do gier przestają być "samotnymi wyspami". Tworzą sieć, dzięki której użytkownik zawsze może być w zasięgu Internetu - niezależnie od tego, czy poszukuje rozrywki, narzędzi do pracy, nauki, czy też prowadzenia biznesu. Operatorzy nadal mówią o triple play. Jednak termin ten oznacza telefonię stacjonarną, dostęp do internetu oraz cyfrową telewizję. Full Service Broadband to znacznie więcej. Łączy w sobie również mobilny dostęp do Internetu, konwergentną telewizję IPTV, dostęp z wielu punktów i urządzeń, komunikację multimedialną.

Użytkownicy mają wymagania - Internet musi być nie tylko łatwo dostępny, ale również mieć przystępną cenę. Pogodzenie tych czynników : rosnącej przepustowości, wygody oraz akceptowalnej ceny stanowić będzie jedno z największych wyzwań, stojących przed firmami telekomunikacyjnymi. Muszą one znaleźć się blisko swoich użytkowników i odpowiadać na ich potrzeby, by stać się naprawdę konkurencyjnymi.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~znawca  2007-11-26 16:26:02  host: atropos.tpi.pl

  Coś się nie zgadza: w 2011 roku 600 tys. .. pozostałe 900 tys. to daje w sumie 1500 tys czyli 1,5 mln użytkowników, a na początku artykułu jest mowa o 1,5 mld

 • 0

  2. ~znawca  2007-11-26 16:35:35  host: atropos.tpi.pl

  No dobrze ale w jaki sposób miałaby być realizowany dostęp do internetu np. w odtwarzaczu MP4 czy przez łącze Wi-Fi, czy też w inny sposób a jeśli inny to jaki?

 • 0

  3.  2007-11-26 20:25:04

  Ostatnie zdanie naszej TP nie interesuje:)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-197-24.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet