Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ericsson, Singtel i Qualcomm jako pierwsze osiągają agregację częstotliwości FDD/TDD

Ericsson, Singtel i Qualcomm jako pierwsze osiągają agregację częstotliwości FDD/TDD

orson_dzi 14 Października 2014 11:20

1 0

Przewiduje się, że ilość abonamentów usług mobilnych w 2015 roku przekroczy liczbę ludności na świecie, powodują znaczący wzrost ruchu danych mobilnych. Wiodący operatorzy usług mobilnych poszukują innowacyjnych sposobów zwiększenia wydajności swoich sieci, aby sprostać temu wzrostowi i zapewnić użytkownikom wysoki poziom wygody. Aby sprostać tym wyzwaniom stojącym przed operatorami, Ericsson , SingTel i Qualcomm Technologies, spółka należąca w całości do Qualcomm Incorporated, osiągnęły pierwszą w branży agregację częstotliwości FDD/TDD z wykorzystaniem komercyjnego sprzętu i oprogramowania. Próba wykazała prędkości pobierania do 260 Mbps.

Pokaz techniczny odbył się w siedzibie SingTel w Singapurze. Wykorzystano procesor Qualcomm Snapdragon 810 oraz oprogramowanie LTE firmy Ericsson, zaprojektowane do obsługi wielostandardowej rodziny stacji bazowych RBS6000 dla sieci komórek makro i małych komórek. W pokazie Ericsson dokonał agregacji 20 MHz spektrum LTE FDD z 20 MHz spektrum LTE TDD osiągając maksymalny przesył danych do 260 Mbss.
Używamy już dwuwarstwowego LTE FDD z zaawansowaną agregacją częstotliwości LTE i wiemy, że wydajność sieci mobilnych jest kluczowa dla zapewnienia naszym klientom komfortu korzystania z ich smartfonów i tabletów. Dlatego też, wciąż badamy przyszłe możliwości powiązania nawet spektrum TDD w agregacji częstotliwości LTE, aby zwiększyć wydajność sieci i zapewnić naszym klientom stałą prędkość pobierania, nawet w obszarach dużego natężenia ruchu. Cieszymy się, że Ericsson podejmuje znaczący wysiłek, aby zapewnić technologie, które pozwolą nam utrzymać wiodącą pozycję w tej dziedzinie. Bliska współpraca Ericssona z Qualcomm Technologies przenosi agregację częstotliwości FDD / TDD z poziomu testowego do poziomu komercyjnego rozwiązania, które umożliwi nam dalsze planowanie zwiększania wydajności gdy dostępne będzie dodatkowe spektrum TDD - powiedział Tay Yeow Lian, dyrektor zarządzający do spraw sieci w SingTel.

Latem Ericsson przeprowadził również wstępne próby nad tym podejściem do agregacji częstotliwości przygotowując podwaliny pod swoje najnowsze osiągnięcie. Ericsson współpracuje z partnerami w branży mobilnej nad pełną komercjalizacją agregacji częstotliwości LTE FDD / TDD. Wprowadzenie komercyjnych urządzeń obsługujących agregację częstotliwości FDD / TDD jest spodziewane w 2015 roku.

Źródło tekstu: Ericsson     
Źródło zdjęć: Shutterstock

Dodaj do:

Tagi: ericsson | qualcomm | singtel

w sumie: 5
 • -1

  1.  2014-10-14 11:39:37

  Szybsi od Playa kappa

 • 1

  2. ~ola  2014-10-14 11:42:19  host: user-46-112-66-199.play-internet.pl

  ale lipa... niech się zajmą KABLEM bo to on jest przyszłością, a nie blok z 80 mieszkaniami gdzie jest 120 sieci Wifi, 100 komórek i 30 modemów 3G... mikrofalówka! MOBILNI = MODNIE, w większości wypadków wystarczy KABEL + ewentualnie wifi, a do smartphone'a mały pakiet... ale można ja taka dziwna jestem i wolę YT na 21" niż 4,5"...

 • 1

  3.  2014-10-14 11:48:02

  I bardzo dborze,że rozwijają mobilnośc. ja się w domu pozbywam kabli kiedy tylko moge. Klawiatura,myszka,pad internet - bezprzewodowo. A mimo to i tak mam pajęczynę kabli....

 • 0

  4. ~p  2014-10-14 17:04:59  host: public-gprs516889.centertel.pl

  Czyli można. Droga otwarta dla Aero2

 • 0

  5. ~lalas  2014-10-15 00:22:53  host: sessfw99-sesbfw99-94.ericsson.net

  daje radę E/// he he :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-208-105.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet