Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ericsson redukuje emisję CO2

Ericsson redukuje emisję CO2

LuiN 8 Czerwca 2009 10:01

0 0

Używając jako wskaźnika dwutlenku węgla okazuje się, że porównując komunikację za pomocą telefonu komórkowego do podróży fizycznej, rok używania telefonu komórkowego równa się przejechaniu typowym samochodem 160 kilometrów autostradą. Do 2013 roku Ericsson zmniejszy emisję CO2 o 40% zwiększając standardy sprzętu służącego do obsługi sieci.

Branża teleinformatyczna jest obecnie odpowiedzialna za około 2 procent globalnej emisji CO2 do atmosfery. Analizy firmy Ericsson wskazują, że najbardziej negatywny wpływ na środowisko (67%)  ma konsumpcja energii urządzeń związanych z funkcjonowaniem sieci, działalność operatorów oraz utylizacja sprzętu telekomunikacyjnego. Pozostałe 33% to działania związane produkcją sprzętu.
Wkład firmy Ericsson w redukcję emisji CO2 do atmosfery polega na zapewnieniu fundamentów dla wprowadzenia proekologicznych usług i rozwiązań. Można osiągnąć to poprzez masowe wdrożenia mobilnych i stacjonarnych sieci szerokopasmowych.

Ericsson uważa, że cały sektor telekomunikacji może zredukować społeczny wpływ na emisję gazów CO2 o ponad 15% do roku 2020.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~ciapus  2009-06-08 12:49:09  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    w sumie to krowy by należało wybić t to dopiero niszczą środowisko...

  • 0

    2. ~a_lex  2009-06-08 17:42:03  host: apn-77-112-216-32.dynamic.gprs.plus.pl

    Czyli nic, w porownaniu do samochodow. Zamiast robic marketing na kosmetycznych zmianach moglby sie ktos wziac za samochody. Jak patrze na tych ludzi jak stoja w korku, kazdy oczywiscie sam w swoim cudzie i ani mysli zeby skorzystac z autobusu, to stukam sie w czolo. Pomyslec, ze jeszcze niektore rzady doplacaja do nowych samochodow...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-102-236.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet