Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ericsson przygotował sieć Telefonica/Vivo na MŚ 2014 w piłce nożnej w Brazylii

Ericsson przygotował sieć Telefonica/Vivo na MŚ 2014 w piłce nożnej w Brazylii

orson_dzi 23 Lipca 2014 20:58

3 2

Impreza masowa taka jak rozgrywane niedawno Mistrzostwa Świata w piłce nożnej powoduje bardzo duże obciążenie sieci telekomunikacyjnej. Podczas Mundialu w Brazylii Ericsson, we współpracy z operatorem Telefonica/Vivo, wdrożył rozwiązanie o nazwie Key Event Experience, które pozwoliło na sprawne działanie sieci w tak "gorącym" okresie.

Wraz ze wzrostem użytkowania inteligentnych urządzeń mobilnych na rynku, a co za tym idzie - większym zapotrzebowaniem na szerokopasmowy dostęp w sieciach mobilnych wzrastają także naturalnie oczekiwania użytkowników co do jakości sieci. W sytuacji, kiedy miliony użytkowników są skoncentrowane w określonym miejscu, dzieląc się filmami wideo, zdjęciami i tweetami, przepustowość sieci jest wykorzystywana do maksimum.

Badania Ericssona przeprowadzone podczas piłkarskich MŚ 2010 w RPA wykazały, że w porównaniu z początkiem mistrzostw korzystanie z usług głosowych wzrosło o 40%, a korzystanie z usług przesyłania danych było 10-krotnie większe od standardowego w danym okresie. Owo zapotrzebowanie, które podczas tegorocznych mistrzostw wzrosło jeszcze bardziej, wymagało dobrej wydajności sieci nie tylko na stadionach, ale i w miejscach strategicznie ważnych dla organizacji Mundialu, jak centra prasowe, lotniska i oficjalne przestrzenie do transmitowania meczów.

Smartfony były głównym narzędziem dla osób będących na stadionach do nagrywania meczów podczas Mundialu. To naturalnie powoduje wzrost przepustowości sieci. Naszym celem przy wdrażaniu rozwiązania Key Event Experience spółki Ericsson było dostosowanie naszych sieci w celu zapewnienia naszym użytkownikom jak najlepszego doświadczenia podczas imprezy - powiedział Paulo Cesar Teixeira, prezes Telefonica/Vivo.
Dyrektor Ericssona w regionie Ameryki Łacińskiej, Sergio Quiroga da Cunha, dodaje: Rozwiązanie Key Event Experience przyczyniło się do tego, że usługi Telefoniki | Vivo były dobrze postrzegane przez użytkowników podczas meczów Mundialu w miastach, gdzie już wcześniej dostarczaliśmy sprzęt i usługi. Cała wiedza, jaką zgromadziliśmy dzięki kilkunastoletniemu doświadczeniu w spełnianiu wymogów tego kalibru, została wykorzystana do przeprowadzenia dokładnej diagnozy sieci. Jest to doskonała współpraca, która obejmuje rygorystycznie zarządzane usługi.
Badania wstępne rozpoczęły się już w lutym. Uczestniczyli w nich eksperci Ericssona z innych krajów, którzy aktywnie uczestniczyli w dużych imprezach zorganizowanych w ostatnich latach, takich jak Super Bowl w Stanach Zjednoczonych czy Igrzyska Olimpijskie 2012 w Londynie. Przy systemie zarządzania siecią zainstalowano dwa serwery w celu wyodrębniania danych na temat wydajności sieci i przekazywania co 15 minut w okresie Mundialu raportów zawierających ocenę wydajności sieci oraz wskazówki na temat działań profilaktycznych.

Zaprojektowane w celu pomagania operatorom w utrzymywaniu wysokiego poziomu usług oraz dostarczania wiedzy z zakresu planowania, projektowania, wdrażania, optymalizacji i zarządzania awariami rozwiązanie Ericsson jest stosowane miastach - organizatorach Mistrzostw Świata w Brazylii. Inne funkcje rozwiązania Key Event Experience obejmują monitorowanie wydajności w czasie rzeczywistym, aktywne zarządzanie ruchem oraz proaktywną reakcję w nieprzewidzianych sytuacjach. Działanie Key Event Experience zostało przedstawione na poniższym materiale.

Zobacz: inne filmy z kategorii Wydarzenia

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:

Tagi: ericsson | mudial brazylia | telefonica | vivo

w sumie: 3
 • 0

  1.  2014-07-23 21:31:40

  fajna sprawa :)

 • 0

  2.  2014-07-24 10:55:25

  Tak naprawdę to zadnyych danych nie podali. Co do zwiększonego zapotrzotrzebowania na przepustowość to nawet w filmiku podali ostatecznie najlepsze rozwiązanie czyli dodatkowe nadajniki przenośne... To rozwiązanie jedynie wspomaga odnajdywanie wąskich gardel czyli zwykly soft....

 • 0

  3. ~felietonik  2014-07-24 15:17:21  host: 89-77-145-151.dynamic.chello.pl

  artykuł o niczym, film o niczym. z technicznego punktu widzenia, co innowacyjnego jest w Key Event Experience oprócz stawiania stacji mobilnych?(co też nie jest żadną innowacją, ale to jedyne techniczne rozwiązanie, które zostało przedstawione)
  trochę podobne do artykułu o Blackberry, który również jest o niczym, taki lekki felietonik przypominający o istnieniu firmy.
  Oczekuję więcej konkretów i technikaliów od portalu telekomunikacyjnego, popularnonaukowe treści tego typu można znaleźć na onetach itp. Wiem, nie płacę premium to nie mam nic do gadania...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-111-185.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet