Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ericsson przejmuje Mobeon

Ericsson przejmuje Mobeon

sirmark 26 Marca 2007 10:41

0 0

Ericsson zamierza przejąć firmę Mobeon AB, lidera w technologii wiadomości IP dla sieci komórkowych i stacjonarnych. Stanowi to kolejny krok w strategii Ericssona, by umocnić swoją pozycję w dziedzinie multimediów. Obecnie 21% firmy Mobeon jest własnością firmy Ericsson.

Mobeon z siedzibą w Sztokholmie jest wiodącym dostawcą poczty głosowej i poczty video, opartej na IP. Są to kluczowe elementy rozwiązania Enriched Messaging firmy Ericsson jednej z podstaw jej strategii multimedialnej.

Ericsson przyspieszy rozwój nowej architektury przekazywania wiadomości, co pozwoli na łatwiejszą integrację nowych aplikacji z takimi usługami jak SMS, poczta głosowa i MMS. Pozwoli to na zwiększenie ilości użytkowników nowych usług przekazywania wiadomości.
W wyniku przejęcia Mobeon, Ericsson bierze na cel sieci tradycyjne, jak również sieci oparte na IMS oraz sieci konwergentne. Ericsson da nowy impuls rozwoju usług związanych z przesyłaniem wiadomości poprzez innowacyjne podejście do tradycyjnej poczty głosowej.

Mobeon produkuje rozwiązanie poczty głosowej i video, oparte na IP dla operatorów telekomunikacyjnych. które stanowi kluczowy składnik Messaging over IP (MoIP) firmy Ericsson. Największa instalacja MoIP ma ponad 26 milionów skrzynek pocztowych. Mobeon zatrudnia 130 pracowników w Szwecji i Wielkiej Brytanii; wszyscy oni zostaną przejęci przez dział multimediów firmy Ericsson.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-170-159.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet