Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ericsson promuje ekologiczne rozwiązania teleinformatyczne

Ericsson promuje ekologiczne rozwiązania teleinformatyczne

Ringu 8 Grudnia 2010 12:31

0 0

Na Targach rozwiązań ekologicznych (Green Solutions Fair) przy COP16 w Meksyku firma Ericsson pokaże, w jaki sposób sieci szerokopasmowe tworzą podstawy ekologicznej gospodarki XXI wieku.

Dotychczas w negocjacjach klimatycznych skupiano się przede wszystkim na rozwiązaniu problemu emisji CO2 wtedy gdy on już wystąpił. W tym roku firma Ericsson aktywnie uczestniczy w dyskusjach w Cancun w celu promowania rozwiązań teleinformatycznych, które w przyszłości mogą doprowadzić do zmniejszenia lub nawet wyeliminowania emisji CO2.
Sektor teleinformatyczny może ułatwić wprowadzenie niezbędnych zmian. Promowanie innowacji teleinformatycznych nie tylko przyniesie korzyści dla środowiska, lecz także zwiększy produktywność i obniży koszty. Na przykład, gdyby mobilne usługi szerokopasmowe miały spowodować podobnie radykalny wzrost produktywności, jak mobilne usługi głosowe, mogłoby to zwiększyć globalny produkt brutto o trzy do czterech procent, a jednocześnie udostępnić całą gamę usług i rozwiązań zmniejszających problem zmiany klimatu.

Ericsson skoncentruje się na przedstawieniu, w jaki sposób innowacje teleinformatyczne mogą zwiększyć sprawność energetyczną we wszystkich sektorach społeczeństwa, w tym ogólnie w działalności biznesowej, a także w takich obszarach, jak transport, usługi użyteczności publicznej, edukacja i ochrona zdrowia. Dobrym przykładem współpracy z władzami miejskimi i wdrożenia pewnych rozwiązań teleinformatycznych jest zaangażowanie firmy Ericsson w projekt Stockholm Royal Seaport (jest to projekt zrównoważonego rozwoju miasta, który ma na celu uwolnienie się od paliw kopalnych do 2030 r. i zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do mniej niż 1,5 tony na osobę do 2020 r.).

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~ala  2010-12-08 13:02:42  host: 93-181-162-129.internetia.net.pl

    ekoterroryzm...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-49-216.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet