Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ericsson prezentuje rynek multimediów

Ericsson prezentuje rynek multimediów

sirmark 8 Czerwca 2006 23:33

0 0

Lars Tofft, szef działu sprzedaży i marketingu rozwiązań multimedialnych w firmie Ericsson zaprezentował strategię rozwoju rynku multimediów. Konferencja prasowa "Świat Multimediów" odbyła się w siedzibie Ericsson.

Dynamicznie zmieniają się trendy i przyzwyczajenia użytkowników usług multimedialnych. Według badań firmy Ericsson już dziś 85% ludzi w wieku 15-24 lata nie opuszcza domu bez telefonu komórkowego. Rośnie także odsetek użytkowników aplikacji multimedialnych.

Multimedia wzbogacają komunikację i stanowią jeden ze strategicznych kierunków rozwoju usług firmy Ericsson. Nowe rozwiązania charakteryzować będzie dostępność przez dowolne urządzenie bez względu na miejsce i czas.
Aż 33% młodzieży i dorosłych jest zainteresowanych nowymi usługami. Ponad to akceptują oni związane z tym wydatki. Mieszkańcy rozwiniętych rynków są gotowi płacić 5-15 Euro miesięcznie za usługi muzyczne i telewizyjne na komórkę.

Nowe trendy stanowią wyzwanie, ale także i szansę dla operatorów. Lars Tofft podkreślił znaczenie usługi Fast Service Launch firmy Ericsson. Ma ona na celu jak najszybszą identyfikację nowych trendów i wprowadzenie adekwatnych aplikacji u operatora. Wsparciem jest tu rozwiązanie IMS (IP Multimedis Subsystem) firmy Ericsson, które wdraża nowe usługi poprzez protokół IP.

Nowe usługi multimedialne stanowią dla operatorów źródło zmaksymalizowania przychodów i zdobycia nowych przyczółków na rynku. Takie usługi jak Muzyka i TV przez telefon komórkowy stanowią naturalny kierunek rozwoju rynku. Potwierdza to coraz większa popularność usług multimedialnych wśród użytkowników.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-243-214.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Który producent jako pierwszy wprowadzi do sprzedaży zginane smartfony?

LG też ma swój zginany wyświetlacz OLED

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet