Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ericsson pozywa Sendo, ten się skarży do komisarza UE

Ericsson pozywa Sendo, ten się skarży do komisarza UE

WitekT 28 Marca 2005 22:51

0 0

Ericsson poinformował, że pozwał brytyjską firmę Sendo w Wielkiej Brytanii, Holandii i Niemczech za bezprawne wykorzystanie patentów dotyczących technologii GSM i GPRS.

Wiemy, że Sendo używa naszych opatentowanych technologii, jednak jak do tej pory nie zawarł z nami odpowiednich umów. W związku z tym nie mieliśmy innego wyjścia jak pozwanie Sendo. Prosimy po prostu firmy, które korzystają z naszych rozwiązań, o stosowne wynagrodzenie naszej pracy - tak samo jak my doceniamy pracę innych firm i płacimy za ich rozwiązania - powiedział Kasim Alfalahi, rzecznik prasowy firmy Ericsson.
Sendo odpowiedziało na pozew oskarżeniem o nieuczciwe praktyki jakie Ericsson stosuje wobec licencjobiorców, złożonym na ręce unijnego komisarza ds. konkurencji. Producent zarzuca Ericssonowi pobieranie zbyt wysokich opłat, co ogranicza konkurencyjność i mocno utrudnia wejście na rynek nowym podmiotom.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-105-205.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet