Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ericsson poszerza portfolio rozwiązań WCDMA

Ericsson poszerza portfolio rozwiązań WCDMA

WitekT 22 Czerwca 2005 17:28

0 0

Ericsson rozszerzy swój portfel WCDMA na nowe, a także już istniejące pasma częstotliwości, w gotowości na masowy popyt na usługę triple play i zwiększone zainteresowanie technologią WCDMA na nowych rynkach.
Rozszerzenie portfolio WCDMA na większą ilość pasm częstotliwości jest odpowiedzią na uruchamiane w ostatnim czasie usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu i wzrastające zainteresowanie usługami wymagającymi szerokopasmowych technologii, takimi jak triple play (połączenie telefonii komórkowej, szerokopasmowego dostępu do Internetu i mobilnej telewizji).


Poprzez rozszerzenie portfolio, WCDMA będzie dostępne dla nowych rynków, natomiast operatorzy będą mogli zapewnić systemy sieciowe o większej pojemności, lepszym zasięgu i niższych kosztach operacyjnych. Operatorzy będą również mogli rozszerzyć tradycyjne usługi stacjonarne, a także usługi łączności przenośnej w zurbanizowanych obszarach ograniczonych pojemnościowo i niezurbanizowanych obszarach ograniczonych dostępnością do sieci.


Wierzymy, że poprzez tę strategię WCDMA stanie się wiodącą technologią, wykorzystywaną w usługach rynku masowego takich jak telefonia, szerokopasmowy dostęp do Internetu i telewizji - powiedział Mikael Bäck, Wiceprezes firmy Ericsson.


Ericsson rozszerza swoje portfolio WCDMA na pasma o częstotliwości 850 MHz, 1800 MHz (1700 MHz dla Japonii) i 1,7/2,1 GHz dla Stanów Zjednoczonych Ameryki. Pasmo 850 MHz będzie dostępne w tym roku, natomiast pozostałe pasma będą gotowa do końca 2006 r.


Aby zwiększyć możliwości dotyczące pojemności i zasięgu, rozwiązania technologiczne Ericssona dotyczące WCDMA, będą również obsługiwać pasma częstotliwości 900MHz i 2,5GHz.


Możliwość rozszerzonego wsparcia pasm częstotliwości, spowoduje większe zainteresowanie technologią WCDMA - operatorzy odniosą korzyści wypływające z ekonomii skali dotyczącej wdrażania nowego sprzętu. Co więcej, poprzez udostępnienie prędkości przesyłu danych liczonych w megabitach w systemach WCDMA i HSDPA, Ericsson planuje umożliwić opłacalne i uniwersalne szerokopasmowe usługi dla dostawców usług komórkowych, a także stacjonarnych.


Wspierając portfolio, Ericsson Mobile Platforms planuje dodanie pasm częstotliwości w platformach WCDMA i HSDPA, w celu obsługi pasm 2,1 GHz, 1900 MHz, 1700 MHz i 850 MHz, we właściwych konfiguracjach w 2006r.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-58-169.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet