Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ericsson poszerza portfolio rozwiązań WCDMA

Ericsson poszerza portfolio rozwiązań WCDMA

WitekT 22 Czerwca 2005 17:28

0 0

Ericsson rozszerzy swój portfel WCDMA na nowe, a także już istniejące pasma częstotliwości, w gotowości na masowy popyt na usługę triple play i zwiększone zainteresowanie technologią WCDMA na nowych rynkach.

Rozszerzenie portfolio WCDMA na większą ilość pasm częstotliwości jest odpowiedzią na uruchamiane w ostatnim czasie usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu i wzrastające zainteresowanie usługami wymagającymi szerokopasmowych technologii, takimi jak triple play (połączenie telefonii komórkowej, szerokopasmowego dostępu do Internetu i mobilnej telewizji).

Poprzez rozszerzenie portfolio, WCDMA będzie dostępne dla nowych rynków, natomiast operatorzy będą mogli zapewnić systemy sieciowe o większej pojemności, lepszym zasięgu i niższych kosztach operacyjnych. Operatorzy będą również mogli rozszerzyć tradycyjne usługi stacjonarne, a także usługi łączności przenośnej w zurbanizowanych obszarach ograniczonych pojemnościowo i niezurbanizowanych obszarach ograniczonych dostępnością do sieci.

Wierzymy, że poprzez tę strategię WCDMA stanie się wiodącą technologią, wykorzystywaną w usługach rynku masowego takich jak telefonia, szerokopasmowy dostęp do Internetu i telewizji - powiedział Mikael Bäck, Wiceprezes firmy Ericsson.
Ericsson rozszerza swoje portfolio WCDMA na pasma o częstotliwości 850 MHz, 1800 MHz (1700 MHz dla Japonii) i 1,7/2,1 GHz dla Stanów Zjednoczonych Ameryki. Pasmo 850 MHz będzie dostępne w tym roku, natomiast pozostałe pasma będą gotowa do końca 2006 r.

Aby zwiększyć możliwości dotyczące pojemności i zasięgu, rozwiązania technologiczne Ericssona dotyczące WCDMA, będą również obsługiwać pasma częstotliwości 900MHz i 2,5GHz.

Możliwość rozszerzonego wsparcia pasm częstotliwości, spowoduje większe zainteresowanie technologią WCDMA - operatorzy odniosą korzyści wypływające z ekonomii skali dotyczącej wdrażania nowego sprzętu. Co więcej, poprzez udostępnienie prędkości przesyłu danych liczonych w megabitach w systemach WCDMA i HSDPA, Ericsson planuje umożliwić opłacalne i uniwersalne szerokopasmowe usługi dla dostawców usług komórkowych, a także stacjonarnych.

Wspierając portfolio, Ericsson Mobile Platforms planuje dodanie pasm częstotliwości w platformach WCDMA i HSDPA, w celu obsługi pasm 2,1 GHz, 1900 MHz, 1700 MHz i 850 MHz, we właściwych konfiguracjach w 2006r.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet