Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ericsson popularyzuje HSPA

Ericsson popularyzuje HSPA

sirmark 22 Lutego 2007 19:50

0 0

Ericsson wprowadził nowy, wbudowany moduł HSPA, który zapewnia dostęp szerokopasmowy w każdym nowym notebooku oraz innych urządzeniach.

Ericsson zamierza dostarczyć HSPA do każdego nowego notebooka, stacjonarnego terminalu bezprzewodowego i do każdego innego urządzenia, w którym 3G może zastąpić ADSL. To wdrożenie jest zgodne ze strategią firmy Ericsson, polegającą na rozwoju rynku mobilnego dostępu szerokopasmowego i wzmacnianiu pozycji światowego lidera.

Hakan Eriksson, Dyrektor Techniczny w firmie Ericsson powiedział: - "Zamierzamy spowodować, aby mobilny dostęp szerokopasmowy przestał być luksusem. Wbudowany moduł HSPA zapewnia nam prowadzenie na rynku".
Obecnie użytkownicy zaczynają zdawać sobie sprawę, że usługi, które dotychczas były dostępne wyłącznie w domu lub w pracy, mogą być także dostępne przy pomocy dowolnego urządzenia. Klienci dostrzegają potencjał tkwiący w mobilnej komunikacji szerokopasmowej, czyli możliwości połączenia się z każdą usługą w dowolnym czasie, z dowolnego miejsca i przy użyciu dowolnego urządzenia.

Moduł HSPA będzie działał w technologiach: HSPA, EDGE, GPRS oraz GSM. Dla HSPA, zapewni on prędkość 7,2 Mbps przy ściąganiu danych i 2 Mbps przy transferze wysyłania danych. Moduł będzie dołączany do notebooków na początku 2008 roku.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~waszkins  2007-02-22 21:48:37  host: host-100-128.gprsbal.plusgsm.pl

  nie mam pytan ;-)

 • 0

  2.  2007-02-22 22:22:00

  ~waszkins : Ja mam pytanie! Co na to producenci notebooków? Mają to dotować? Tylko dla tego,że Ericsson ma wizję i chce na tym zarabiać? Bez sęsu.Rynek to zweryfikuje

 • 0

  3. ~miernik  2007-02-22 22:34:29  host: apn-99-87.gprspla.plusgsm.pl

  Chyba w artykule jest wszędzie błąd: powinno być HSDPA a nie HSPA, nie ma czegoś takiego jak HSPA, przynajmniej Wikipedia nic o tym nie wie, chyba że chodzi o jakieś połączenie HSDPA z HSUPA?

 • 0

  4. ~dt  2007-02-23 08:18:50  host: wap.plusgsm.pl

  HSPA to wlasnie okreslenie na HS- DPA i UPA w jednym urzadzeniu :) czyli nie tylko szybki download ale tez upload.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet