Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ericsson otworzy globalne NOC w Polsce

Ericsson otworzy globalne NOC w Polsce

sirmark 23 Stycznia 2008 14:56

0 0

Ericsson otworzy w 2008 roku Globalne Centrum Nadzoru i Zarządzania Sieci (ang. NOC - Network Operation Center) w Polsce. Centrum będzie obsługiwać globalną sieć korporacyjną Ericsson, a także 100 klientów firmy z całego świata. Nowa organizacja zostanie włączona do istniejącego już lokalnego NOC.

Network Operational Center (NOC) w Polsce znajduje się w Warszawie oraz Katowicach. Planuje się zatrudnienie dodatkowych 100 pracowników. Z uwagi na całodobowy tryb pracy centrum operacyjnego konieczne będzie zatrudnienie inżynierów z dobrą znajomością języka angielskiego, zarówno tych którzy dopiero ukończyli studia techniczne i zaczynają swoją karierę zawodową jak i doświadczonych specjalistów IT. Nowe funkcje dla polskiego NOC będą wdrażane stopniowo w trakcie 2008 roku wraz z falą nowych zatrudnień oraz intensywnych szkoleń w Sztokholmie i Warszawie.
Polski Network Operational Center (NOC) jest jednym z ośmiu istniejących już centrów operacyjnych na świecie. Jako jedyny będzie serwisował sieć własną firmy Ericsson, będąc jednocześnie największym centrum operacyjnym obsługującym sieci stacjonarne.

Polska dzięki wynikom osiąganym przez nasz NOC była oceniana w firmie Ericsson jako jedno z najlepszych miejsc na lokalizację Globalnego Centrum Nadzoru i Zarządzania Sieci. Zawarcie kontraktów na zarządzanie siecią firm Netia i Polkomtel pozwala nam konsekwentnie budować dominującą pozycję i kompetencje w obszarze Managed Services - powiedział Lars. E. Svensson, prezes Ericsson Sp. o.o.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 1

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-83-221.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet