Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ericsson o przyszłości telekomunikacji

Ericsson o przyszłości telekomunikacji

LuiN 22 Lutego 2010 10:19

0 0

Telekomunikacja spowoduje zmiany w innych branżach, takich jak ochrona zdrowia, transport, media, administracja państwowa i sektor użyteczności publicznej Użytkownicy są gotowi ponosić znaczne koszty podłączenia dodatkowych urządzeń przenośnych oprócz komputera PC i telefonu.

Na targach GSMA Mobile World Congress w Barcelonie, które odbywały się w dniach 15-18 lutego 2010 prezes i dyrektor generalny Ericssona Hans Vestberg zachęcał branżę telekomunikacyjną do wykorzystania dodatkowych możliwości rozwoju i pokierowania wprowadzaniem korzystnych zmian w społeczeństwie.

Szerokopasmowa komunikacja bezprzewodowa nie jest już tylko czymś, co warto mieć, stała się koniecznością. Dawniej decydowaliśmy, kiedy nawiązać połączenie, teraz decydujemy, kiedy się rozłączyć — zauważył Vestberg. Połączenie 50 miliardów urządzeń będzie wymagało zmian zarówno w technologii i jak i w modelach biznesowych.
W Ericsson Consumer Lab zostało właśnie zakończone badanie ankietowe, z którego wynika, że użytkownicy są gotowi wydawać na dodatkowe urządzenia od 29 do 46 dolarów miesięcznie.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • -1

  1.  2010-02-22 11:17:25

  Chyba nie w Polsce, u nas operatorzy przyzwyczaili nas do wydawania 5zł/rok ;) U nas dobrze jeszcze komórki nie działają a oni już chcą nas bombardować dodatkowymi urządzeniami.

 • 0

  2. ~derek  2010-02-22 11:39:00  host: dku17.neoplus.adsl.tpnet.pl

  jakos pan ze ricsson'a zapomnial ze na chwile obecna np. w NY i innych wiekszych maistach USA siec nie wyrabia jesli chodzi o kozystanie ze smartfonow i rozmowy glosowe, operatozy rozpoczeli przycinanie transmisji danych aby moc realizowac podstawowy profil dzialalnosci (rozmowy glosowe) i to chyba jest przyszlosc, wraz ze spopularyzowaniem smartfonow na swiecie i zryzalowaniem stawek za transmisje danych sieci zaczna sie zapychac a wdrozenie nawet 4G nic nie da bo o ile radio ma jeszce przepustowosc na 3G to problem jest z infrastruktora - szkieletem sieci

 • 0

  3. ~Alek  2010-02-22 14:46:11  host: 87-204-23-227.ip.netia.com.pl

  @2: No to będzie kosztować. Doprawdy, w czym problem? Jak ktoś chce korzystać ze smartfona, to niech płaci. Operator nie ma obowiązku nic sponsorować -- natomiast ma obowiązek dostarczyć usługę zakontraktowaną. Jak na przykłądowe łącze 10 Gbit/s zakontraktowali kontraktów o łącznym sumarycznym zapotrzebowaniu na 100 Gbit/s i bez limitu transferu, to "sorry Gregory". Trzeba wyp....ic szefa marketingu i zainstalować odpowiedni sprzęt, albo zapłacić kary umowne konsumentom...

 • 0

  4. ~derek  2010-02-22 15:05:43  host: acqw189.neoplus.adsl.tpnet.pl

  w odroznieniu od polski w stanach do planow taryfowych ze smartfonami np. iphon byl no limit jesli chodzi o transfer

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (6)

Archiwum Ankiet