Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ericsson o IPTV

Ericsson o IPTV

LuiN 7 Lipca 2008 12:03

0 0

Zamiast biernie przeglądać programy, odbiorcy będą mogli samodzielnie kształtować program. Pojawią się nowe źródła przychodów dla operatorów i nadawców telewizyjnych. To wszystko już staje się możliwe dzięki IPTV - telewizji internetowej, dostarczanej do odbiorców dzięki szerokopasmowym łączom.

IPTV jest dopiero na początku swojej drogi. Według szacunków firmy Ericsson na koniec 2007 roku korzystało z niej na całym świecie około 14 mln osób. Jednak przewiduje się, że powszechność tej usługi będzie szybko rosła. W tym roku liczba użytkowników może wzrosnąć do 25 mln, by w 2013 roku osiągnąć poziom 140 mln.
Zainteresowanie usługą będzie rosło wraz z upowszechnieniem szerokopasmowego Internetu oraz zmianą sposobu postrzegania telewizji jako rozrywki już nie pasywnej, ale interaktywnej. Usługi które zwiększą interakcję z oglądającym to między innymi wideo na żądanie, time sharing (przesunięcie w czasie), elektroniczny przewodnik po stacjach z możliwością ułożenia własnego programu.

W przyszłości IPTV pozwoli na prowadzenie rozmów, czatowanie, wysyłanie wiadomości tekstowych czy robienie zakupów. Klienci będą mogli też brać udział w głosowaniach czy badaniach konsumenckich. Atrakcyjność technologii zwiększa fakt, że treści mogą być przesyłane w jakości HD.

Źródło tekstu: Ericsson, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2008-07-07 19:20:33

    ja juz samodzielnie ksztaltuje swoj program tv ... po prostu wylaczam ... 99% filmow to szmira, wiadomosci z netu wystarcza, discovery czy ngc w kolko to samo, dzieci niech sie lepiej bawia na dworze a nie siedza przed tv, no moze troche sportu czasem poogladam

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-151-201.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy rozważasz zmianę systemu przy najbliższej wymianie głównego telefonu?

Android cieszy się większą lojalnością swoich użytkowników niż iOS

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet