Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ericsson o IPTV

Ericsson o IPTV

LuiN 7 Lipca 2008 12:03

0 0

Zamiast biernie przeglądać programy, odbiorcy będą mogli samodzielnie kształtować program. Pojawią się nowe źródła przychodów dla operatorów i nadawców telewizyjnych. To wszystko już staje się możliwe dzięki IPTV - telewizji internetowej, dostarczanej do odbiorców dzięki szerokopasmowym łączom.

IPTV jest dopiero na początku swojej drogi. Według szacunków firmy Ericsson na koniec 2007 roku korzystało z niej na całym świecie około 14 mln osób. Jednak przewiduje się, że powszechność tej usługi będzie szybko rosła. W tym roku liczba użytkowników może wzrosnąć do 25 mln, by w 2013 roku osiągnąć poziom 140 mln.
Zainteresowanie usługą będzie rosło wraz z upowszechnieniem szerokopasmowego Internetu oraz zmianą sposobu postrzegania telewizji jako rozrywki już nie pasywnej, ale interaktywnej. Usługi które zwiększą interakcję z oglądającym to między innymi wideo na żądanie, time sharing (przesunięcie w czasie), elektroniczny przewodnik po stacjach z możliwością ułożenia własnego programu.

W przyszłości IPTV pozwoli na prowadzenie rozmów, czatowanie, wysyłanie wiadomości tekstowych czy robienie zakupów. Klienci będą mogli też brać udział w głosowaniach czy badaniach konsumenckich. Atrakcyjność technologii zwiększa fakt, że treści mogą być przesyłane w jakości HD.

Źródło tekstu: Ericsson, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2008-07-07 19:20:33

    ja juz samodzielnie ksztaltuje swoj program tv ... po prostu wylaczam ... 99% filmow to szmira, wiadomosci z netu wystarcza, discovery czy ngc w kolko to samo, dzieci niech sie lepiej bawia na dworze a nie siedza przed tv, no moze troche sportu czasem poogladam

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-128-159.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet