Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ericsson Money - komórkowa portmonetka

Ericsson Money - komórkowa portmonetka

LuiN 8 Czerwca 2011 14:09

0 0

Firma Ericsson Money Services udostępniła w siedmiu krajach Europy, w tym w Polsce, pierwszą spośród wielu nowych mobilnych usług finansowych - Ericsson Money.

Użytkownicy telefonów komórkowych w Polsce, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Włoszech już od dziś mogą rejestrować się w serwisie www.ericssonmoney.com, by móc wysyłać i odbierać pieniądze, a także wypłacać gotówkę.

Jest to pierwszy krok na drodze do udostępnienia klientom indywidualnym z całego świata pełnego pakietu bezpiecznych i natychmiastowych mobilnych usług finansowych. Telefony komórkowe wkrótce staną się nie tylko centralnym elementem życia społecznego, ale i finansowego - już teraz przelewy pieniężne mogą być dla nas proste jak dzwonienie "z komórki". Wystarczy utworzyć mobilny portfel online, żeby z łatwością móc korzystać z bezpiecznego dostępu do swoich pieniędzy w sieci Ericsson Money za pomocą telefonu.

Usługa Ericsson Money pozwala wysyłać i odbierać pieniądze oraz wypłacać gotówkę wszystkim tym, którym zależy na czasie i wygodzie. Na przykład, rodzice mogą użyć telefonu, jako osobistego portfela mobilnego i natychmiast przekazać pieniądze swoim dzieciom, które studiują lub podróżują za granicą. Obojętnie, czy to dziecko na obozie językowym w Anglii, czy nasi znajomi w kawiarni za rogiem - dzięki nowej usłudze przesłanie pieniędzy rodzinie i przyjaciołom jest proste i szybkie jak SMS.
Niedługo za pomocą Ericsson Money będzie można również szybko i bezpiecznie płacić rachunki, robić zakupy online oraz płacić w sklepie.

Ericsson Money Services jest podmiotem w pełni zależnym od spółki macierzystej firmy Ericsson - Telefonaktiebolaget LM Ericsson. Firma Ericsson Money Services świadczy usługi portfela mobilnego typu firma-klient indywidualny (Ericsson Money) oraz udostępnia sieć połączeń typu firma-firma (Ericsson Money Interconnect), umożliwiając współpracę różnych usług portfela mobilnego między różnymi systemami, w różnych walutach i w różnych krajach.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1. ~Golarz Filip  2011-06-08 14:28:54  host: 81-95-202-243.metroplay.pl

  Byłem jednym z testerów ich usługi;powiem tak,jak nie będzie problemów technicznych,będą szaleć na rynku.

 • 0

  2.  2011-06-08 14:29:36

  czyli mamy podręczny portfel i bank w komórce... ciekawe...

 • 0

  3. ~  2011-06-08 14:52:28  host: z27-05.opera-mini.net

  jak mam wyłacić kasę?

 • 0

  4.  2011-06-08 15:50:30

  Brak szczegółów więc może podam jeden istotny czyli opłaty: doładowanie konta 2 zł, zamknięcie 20 zł, wniosek o kartę 20 zł, wymiana karty 20 zł, wypłata gotówki 4 zł (kraj) i 6 zł (zagranica). Wprawdzie na razie opłaty są zawieszone, ale cennik jest i prędzej czy później wejdzie czyli kolejny pośrednik do obracania naszymi pieniędzmi. Nie wiem czy warto. Portmonetke trzeba zasilić, zdefiniować odbiorców a to samo całkiem wygodnie mogę sam zrobić na stronie mobilnej banku. Chyba, że chodzi o integracje wszystkich ze wszystkim, jak to ma teraz miejsce, a co mnie akurat nie interesuje.

 • 0

  5. ~  2011-06-08 17:38:33  host: z24-15.opera-mini.net

  lepiej miec normalne konto w banku.

 • 0

  6.  2011-06-09 12:46:18

  ...no to mamy kolejny (przynajmniej piąty!!!) prepaid nijak nie zintegrowany z bankami. Nędznie, niestety, nie oferują NIC nowego... A te opłaty za operacje to chyba kiepski dowcip. Opłata za przyjęcie przelewu zasilającego? Na głowę upadli?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-216-155.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet