Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ericsson kupuje Redback Networks

Ericsson kupuje Redback Networks

sirmark 29 Grudnia 2006 18:38

0 0

Ericsson i Redback Networks Inc. ogłosiły podpisanie ostatecznej umowy, zgodnie z którą Ericsson kupi akcje Redback za 25 dolarów za sztukę, czyli za łączną cenę około 1,9 miliarda USD. W ramach umowy Redback stanie się spółką w pełni zależną od firmy Ericsson.

Redback został założony w roku 1996 w San Jose w Kalifornii. Klientami Redback jest 700 operatorów w ponad 80 krajach. Firma zatrudnia około 800 osób, w tym 500 inżynierów w działach badawczo-rozwojowych. Piętnastu z czołowych 20 operatorów telefonii na świecie korzysta z technologii Redback, w tym z routerów szerokopasmowych do obsługi danych IP, usług głosowych i wideo.

Redback zapewnia operatorom dostęp szerokopasmowy, telefonię, telewizję i usługi mobilne oparte na Internecie. Obroty spółki wzrosły o 33% w 2005 i 87% przez pierwsze dziewięć miesięcy roku 2006, osiągając poziom 197 mln USD.
Carl-Henric Svanberg, prezes i dyrektor generalny Ericsson, powiedział: Połączenie sił obu spółek będzie bardzo wartościowe dla klientów i akcjonariuszy oraz pobudzi istniejące możliwości oferowane pracownikom. Tempo rozwoju IP zwiększa się. W miarę jak operatorzy przechodzą na rozwiązania konwergentne zgodne z IP, jakość usług wymaga coraz bardziej zaawansowanych routerów o wysokiej przepustowości . Trwająca szybka rozbudowa szerokopasmowych sieci mobilnych i stacjonarnych doprowadziła do wprowadzenia nowych usług opartych na IP, takich jak VoIP, IPTV oraz usług on-demand (na żądanie).

Połączenie inteligentnej technologii routingu spółki Redback i technologii IMS (IP Multimedia Subsystem) Ericssona, transportu optycznego i dostępu szerokopasmowego daje nam wiodącą pozycję pod względem kompleksowych rozwiązań IP przeznaczonych zarówno dla operatorów stacjonarnych jak i mobilnych - dodał Svanberg.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-255-17.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet