Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ericsson kupi dział GSM firmy Nortel

Ericsson kupi dział GSM firmy Nortel

sirmark 26 Listopada 2009 09:36

0 0

Ericsson wygrał w aukcji na nabycie części aktywów Carrier Networks - działu Nortela odpowiedzialnego za segment GSM Nortela w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Warunki zakupu zostały określone jako sprzedaż aktywów za cenę 70 milionów USD w gotówce i oddłużenie, podlegające dalszym ustaleniom.

Transakcja musi jeszcze zostać zatwierdzona przez sądy w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie i odpowiedni nadzór.

Ericsson złożył ofertę na aktywa GSM Nortela razem z austiacką firmą Kapsch CarrierCom AG. Uzgodniono, że Ericsson nabędzie aktywa części GSM Nortela w Ameryce Północnej, natomiast Kapsch, za 33 miliony USD, wejdzie w posiadanie większości pozostałych aktywów poza Ameryką Północną.
Dzięki właśnie dokonywanemu przejęciu infrastruktury GSM, wzrasta rola firmy Ericsson w Ameryce Północnej. Zakup ten zwiększa zdolność firmy Ericsson do sprostania potrzebom wiodących północnoamerykańskich operatorów bezprzewodowych, którzy czerpią teraz korzyści z połączonych zasobów firmy, która posiada solidne fundamenty zbudowane na doświadczeniu oraz silnej pozycji finansowej.

Porozumienie obejmuje przejęcie ważnych kontraktów w obszarze GSM z takimi północnoamerykańskimi operatorami jak AT&T czy T-Mobile. W ramach porozumienia Ericsson zaoferuje zatrudnienie około 350 pracownikom Nortela. Północnoamerykańskie przesięwzięcia Nortela, w segmencie GSM, były warte w 2008 roku około 400 milionów dolarów.

Sprzedaż Ericssona w Ameryce Północnej wyniosła 2,7 mld dolarów w 2008 roku, przede wszystkim był to sprzęt GSM i WCDMA oraz powiązane z tym usługi. Wraz z ogłoszonymi ostatnio kontraktami związanymi z zakupem aktywów CDMA i LTE, a także świadczeniem usług manager services dla operatora Sprint, Ameryka Północna staje się największą jednostką wewnątrz firmy Ericsson, obejmującą 14,5 tys. pracowników, w porównaniu do 5 tys. na początku 2009 roku.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~cyb  2009-11-26 10:23:28  host: host69-83-143-211.limes.com.pl

  "wybrany zwycięzkim oferentem" - wy tez macie redaktorow z gazeta.pl Zwyciezkim ??? - po jakiemu to jest ?

 • 0

  2. ~Longman  2009-11-26 10:43:21  host: adcw234.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Po ericssońsku ;-)

 • 0

  3.  2009-11-26 10:50:58

  #1. ni.. cos mi sie zle wkleilo.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-238-157.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy rozważasz zmianę systemu przy najbliższej wymianie głównego telefonu?

Android cieszy się większą lojalnością swoich użytkowników niż iOS

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet