Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ericsson kupi dział GSM firmy Nortel

Ericsson kupi dział GSM firmy Nortel

sirmark 26 Listopada 2009 09:36

0 0

Ericsson wygrał w aukcji na nabycie części aktywów Carrier Networks - działu Nortela odpowiedzialnego za segment GSM Nortela w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Warunki zakupu zostały określone jako sprzedaż aktywów za cenę 70 milionów USD w gotówce i oddłużenie, podlegające dalszym ustaleniom.

Transakcja musi jeszcze zostać zatwierdzona przez sądy w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie i odpowiedni nadzór.

Ericsson złożył ofertę na aktywa GSM Nortela razem z austiacką firmą Kapsch CarrierCom AG. Uzgodniono, że Ericsson nabędzie aktywa części GSM Nortela w Ameryce Północnej, natomiast Kapsch, za 33 miliony USD, wejdzie w posiadanie większości pozostałych aktywów poza Ameryką Północną.
Dzięki właśnie dokonywanemu przejęciu infrastruktury GSM, wzrasta rola firmy Ericsson w Ameryce Północnej. Zakup ten zwiększa zdolność firmy Ericsson do sprostania potrzebom wiodących północnoamerykańskich operatorów bezprzewodowych, którzy czerpią teraz korzyści z połączonych zasobów firmy, która posiada solidne fundamenty zbudowane na doświadczeniu oraz silnej pozycji finansowej.

Porozumienie obejmuje przejęcie ważnych kontraktów w obszarze GSM z takimi północnoamerykańskimi operatorami jak AT&T czy T-Mobile. W ramach porozumienia Ericsson zaoferuje zatrudnienie około 350 pracownikom Nortela. Północnoamerykańskie przesięwzięcia Nortela, w segmencie GSM, były warte w 2008 roku około 400 milionów dolarów.

Sprzedaż Ericssona w Ameryce Północnej wyniosła 2,7 mld dolarów w 2008 roku, przede wszystkim był to sprzęt GSM i WCDMA oraz powiązane z tym usługi. Wraz z ogłoszonymi ostatnio kontraktami związanymi z zakupem aktywów CDMA i LTE, a także świadczeniem usług manager services dla operatora Sprint, Ameryka Północna staje się największą jednostką wewnątrz firmy Ericsson, obejmującą 14,5 tys. pracowników, w porównaniu do 5 tys. na początku 2009 roku.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~cyb  2009-11-26 10:23:28  host: host69-83-143-211.limes.com.pl

  "wybrany zwycięzkim oferentem" - wy tez macie redaktorow z gazeta.pl Zwyciezkim ??? - po jakiemu to jest ?

 • 0

  2. ~Longman  2009-11-26 10:43:21  host: adcw234.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Po ericssońsku ;-)

 • 0

  3.  2009-11-26 10:50:58

  #1. ni.. cos mi sie zle wkleilo.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-128-159.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet