Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ericsson kończy prace nad platformą 5G dla operatorów

Ericsson kończy prace nad platformą 5G dla operatorów

msnet 28 Lutego 2018 15:25

2 1

ericsson logo

Szwedzka firma wprowadza oprogramowanie komercyjne 5G dla sieci radiowych i bazowych, aby umożliwić operatorom przejście na technologię 5G w czwartym kwartale 2018 roku.

Ericsson wprowadza komercyjne oprogramowanie 5G Radio Access Network (RAN), oparte na zatwierdzonej niedawno pierwszej normie 3GPP 5G New Radio (NR). Wprowadzona zostaje także nowa kategoria produktów radiowych o nazwie Street Macro - nowy typ serwera, który ma zaspokoić zapotrzebowanie operatorów na rozwój w miastach z ograniczoną liczbą dostępnych lokalizacji radiowych. Dodatkowo firma rozszerza swoją ofertę 5G Core System o nowe możliwości obsługi 5G NR, a także usprawnia swoje rozwiązanie Distributed Cloud.

Ericsson wprowadził swoją platformę 5G Platform w lutym 2017 roku, a uzupełnień dokonano we wrześniu tego samego roku. Obejmuje ona portfolio 5G Core, radio i transport wraz z OSS/BSS, usługi sieciowe i z zakresu bezpieczeństwa.
Operatorzy, którzy chcą szybko wprowadzić technologię 5G, mają teraz podstawowe komponenty niezbędne do uruchomienia sieci 5G już w tym roku. Dzięki naszej rozbudowanej platformie uzyskają bardziej wydajne sieci, a także możliwości uzyskania dodatkowych przychodów z nowych zastosowań konsumenckich i przemysłowych - powiedział Fredrik Jejdling, wiceprezes firmy Ericsson ds. sieci biznesowych.

Firma Ericsson stanowi ważny czynnik umożliwiający prowadzenie działań z zakresu innowacyjności 5G, które obejmują kilka miast we Włoszech. W grudniu zeszłego roku w Turynie wspólnie aktywowaliśmy komórkę NR sieci 5G o częstotliwościach mmW, osiągając prędkości powyżej 20 Gb/s i ustanawiając rekord Włoch. Z niecierpliwością czekamy na testy nowych rozwiązań firmy Ericsson, które przyczynią się do rozwoju wielu różnych zastosowań, nad którymi pracujemy - powiedział Giovanni Ferigo, CTO, TIM.

China Mobile projektuje swoją przyszłą sieć, tak zwaną "NovoNet", która ma być zbudowana z wielowarstwowego systemu Telecom Integrated Cloud (TIC). Rozwiązanie Ericsson Distributed Cloud jest zgodne z rozwiązaniem Edge TIC i wizją utworzenia ujednoliconego rozwiązania w chmurze dla szybkich innowacji w zakresie aplikacji, wykorzystującego pełną orkiestrację, automatyzację i obsługę wielu chmur - powiedział Tongxu Zhang, kierownik China Mobile Research Institute.

Oprogramowanie firmy Ericsson do sieci radiowych 5G zapewnia wielopasmową obsługę wdrożenia globalnego i będzie dostępne w czwartym kwartale 2018 roku. Umożliwi to operatorom korzystanie z nowego spektrum częstotliwości, gdy tylko stanie się ono dostępne. Zapowiedziane oprogramowanie sieci radiowej 5G firmy Ericsson stanowi uzupełnienie wprowadzonego już pasma podstawowego i radia 5G. Operatorzy mogą po prostu aktywować swoje sieci 5G i podjąć pierwsze kroki w ramach funkcji komercyjnych sieci 5G oraz nowych aplikacji wykorzystujących zaawansowane mobilne usługi szerokopasmowe.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:

Tagi: ericsson | 5g

w sumie: 6
 • 0

  1. ~EPOL  2018-02-28 15:36:02  host: host61.ericpol.com

  Kończy Kończy ;) Host chyba widać ;)

 • 1

  2. ~aLINA  2018-02-28 17:28:56  host: s138pc36.mmj.pl

  Po kiego grzyba nam to 5G do teraz nie rozumiem...

 • -1

  3. ~Gatts  2018-02-28 17:36:41  host: 178.43.248.101.ipv4.supernova.orange.pl

  Alina trzeba było pozostać przy modemie może wtedy byś zrozumiała po kiego grzyba 5G.4G w Polsce w dużych miejscowościach to parodia a nie połączenie a sporo osób jest skazanych na tą technologię.
  Na szczęście ja tylko gdy muszę i nie mogę inaczej korzystam z 4G ale współczuję innym ludziom co nie poznali chociaż zalet korzystania z łącz światłowodowych.

 • 1

  4. ~Edward Chetny  2018-02-28 19:37:46  host: public-gprs170184.centertel.pl

  A czyżby ten postęp nie jest za szybki? Niektórzy jeszcze na 3g jada a tu za rok będzie 5g.

 • 0

  5. ~Xxx  2018-03-01 07:12:38  host: public-gprs350944.centertel.pl

  Podobno T-Mobile jako pierwsze w koncowce roku ma puscic 5G w PL w pierszych lokalizacjach

 • 0

  6.  2018-03-02 00:10:53

  To niewątpliwie przyszłość ale jeszcze nie teraz. Brakuje sprzętu który to obsługuje. Zasięg też będzie ograniczony ale z czasem się rozwinie.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-32-164.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet