Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ericsson: Jakie będzie 5G?

Ericsson: Jakie będzie 5G?

LuiN 25 Lutego 2013 12:41

2 0

W czasie targów MWC 2013 Ericsson przedstawi swoją wizję cyfrowego świata w 2020 roku.

W roku 2020 danych mobilnych będzie 1000 razy więcej niż dzisiaj, a dane użytkowników będą przesyłane z prędkością nawet 100 razy większą niż obecnie. Jednocześnie na świecie będzie istnieć od 10 do 100 razy więcej urządzeń podłączonych do sieci. Do obsłużenia będzie 50 mld połączeń.

Sieci 5G to nie tylko jedna czy kilka nowych radiowych technologii dostępowych. Koncentrując się raczej na jakości obsługi niż na technologii, sieci tego typu mają na celu zapewnienie najwyższego poziomu obsługi poprzez integrację wielu radiowych technologii dostępowych zaspokajających różne potrzeby.




Do roku 2050 70% populacji świata będzie mieszkać w miastach, podczas gdy dziś wskaźnik ten wynosi 50%. Wiele osób będzie mieszkać na terenie największych obszarów zurbanizowanych ? w tak zwanych megamiastach. Konieczne staną się wdrożenia sieci o wyjątkowo wysokim poziomie gęstości w budynkach i środowiskach publicznych.

Wielkie nadzieje Ericsson wiąże z przeźroczystymi antenami ukrytymi w oknach. Zwykłe okno może łatwo stać się częścią bezprzewodowej sieci szerokopasmowej, zapewniając lepszy zasięg sieci we wnętrzach i znakomity odbiór sieciowy w budynkach, czy też w pojazdach transportu publicznego, którymi użytkownicy jadą do pracy. Dzięki podłączeniu do sieci okna autobusu, autobus taki może się przekształcić w filię biura lub w miejsce, w którym można zrelaksować się i oddać rozrywce. Okna będzie można wtedy wykorzystywać jako tablicę, która będzie rejestrować to, co napisze użytkownik, albo wyświetlać wiadomości e-mail, które mu przesłano itd. bR>
Okno podłączone do sieci umożliwia także zmniejszenie zużycia energii przez budynek. A dzięki wzbogaceniu rozwiązania o przezroczyste ogniwa słoneczne wytwarzające energię elektryczną obiekty tego typu mogłyby się same zasilać w energię i odprowadzać jej nadmiar do inteligentnej sieci energetycznej.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:

Tagi: 5g | ericsson | mwc2013 | okno

w sumie: 15
  • -2

    1. ~Nick5  2013-02-25 12:58:17  host: 77-253-202-220.ip.netia.com.pl

    Play już wprowadza!

  • -2

    2. ~  2013-02-25 13:11:14  host: ip-93-154-154-43.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    Play już wprowadził!

  • 3

    3.  2013-02-25 13:30:28

    Jeżeli operatorzy liczą, że jedna stacja nadaje w gsm i umts to mamy 2g+3g = 5|G :D

  • 1

    4.  2013-02-25 13:56:33

    Trzy pierwsze komenty do wyrżnięcia. Ciekawie się czyta takie njusy już po wprowadzeniu technologii. Pamiętam, jak się czytało o 3G - czymś niesamowitym - kilka lat po jej wdrożeniu... ciekawa perspektywa.

  • -2

    5. ~Zakrza  2013-02-25 14:00:56  host: dhr223.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Play podobno ma uruchomić pod koniec roku.

  • 2

    6. ~mirekb  2013-02-25 14:18:12  host: 37.30.122.190.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    ciekawe wizje.dosyc realne jak na ambitne plany ericssona opanowania jak najwiekszego tortu transmisji danych.szkoda ze jest 2 strona-totalna inwigilacja

  • -2

    7. ~gosc  2013-02-25 15:42:06  host: c11-129.icpnet.pl

    a aero 4 lata przed rokiem 2020 bedzie oferowac bezplatny internet 512. kto z tego wogole bedzie korzystal

  • -1

    8. ~  2013-02-25 16:01:19  host: V35-05.opera-mini.net

    pic na wode

  • 1

    9. ~  2013-02-25 16:13:56  host: v28-05.opera-mini.net

    7, ja bede korzystal

  • 1

    10. ~rudy  2013-02-25 19:04:41  host: customer-ip-193-151-51-152.ipv.net.pl

    @:LuiN: , które mu przesłano itd. bR> (popraw albo usun znak nastepnej lini :))

  • 1

    11. ~  2013-02-25 19:24:42  host: ip-78-30-90-68.free.aero2.net.pl

    Kto te bzdury napisał? Jasnowidz? Najpierw bajeranckie okna z antenami w szybach a za chwile o... autobusie. To za 40 lat ktoś jeszcze będzie jeździł autobusem?

  • 1

    12. ~  2013-02-25 20:56:24  host: 91.222.57.138

    To za 40 lat ktoś w ogóle będzie jeździł? A nie udawał sue wszędzie wirtualnie? " przeźroczystymi" - czy to na pewno pisze się przez ź?

  • -1

    13. ~  2013-02-25 20:57:01  host: 91.222.57.138

    Ja to czekam na wielkie G :-)

  • 1

    14.  2013-02-25 22:43:26

    megamiastom to ja podziękuje

  • 0

    15.  2013-02-26 09:22:44

    Jeśli Ericsson nie wie jakie będzie, niech zadzwoni do rzecznika Play... W kontekście wygranego przetargu, oni już wiedzą jakie będzie 5G ;-)

Dodaj swoją opinię