Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ericsson - Internet rzeczy prześcignie telefony komórkowe już w 2018 roku

Ericsson - Internet rzeczy prześcignie telefony komórkowe już w 2018 roku

orson_dzi 1 Czerwca 2016 10:37

1 0

Najnowszy Ericsson Mobility Report przewiduje, że liczba urządzeń IoT (Internet Rzeczy) może przewyższyć liczbę telefonów komórkowych, w 2018 roku będzie to największa kategoria urządzeń podłączonych do Internetu.

Spodziewamy się że w latach 2015 i 2021 liczba urządzeń IoT będzie wzrastać o 23% rocznie, a za wzrost w największym stopniu będą odpowiadać komórkowe urządzenia IoT. W 2021 roku, z łącznej liczby 28 mld urządzeń podłączonych do Internetu, 16 mld będzie należało do kategorii IoT.

Liderem w zakresie wprowadzania nowych urządzeń IoT będzie Europa Zachodnia - liczba urządzeń na tym rynku wzrośnie o 400% do roku 2021. Gwałtowny wzrost spowodowany jest przede wszystkim potrzebą spełnienia wymagań regulacyjnych, dotyczących między innymi inteligentnych liczników energii, oraz rosnącym zapotrzebowaniem na auta podłączone do Internetu i wyposażone w system eCall, który zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej ma być instalowany w autach od 2018 roku.
W III kwartale 2016 roku na świecie będzie więcej smartfonów niż prostych telefonów komórkowych. Do 2021 roku, liczba subskrypcji smartfonów ulegnie niemal podwojeniu, z 3,4 mld obecnie, do 6,3 mld. Jak wynika z raportu, obecna liczba subskrybentów mobilnych (unikalnych użytkowników) wynosi 5 mld.

Źródło tekstu: Ericsson     

w sumie: 1
  • 0

    1. ~tux  2016-06-01 13:18:53  host: n28-06-04.opera-mini.net

    skynet

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-11-137.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jaka jest maksymalna szybkość Internetu (download), z którego najczęściej korzystasz?

Szybkość polskiego Internetu na tle świata według Speedtest.net

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet