Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ericsson i ZTE zakończyły spór patentowy

Ericsson i ZTE zakończyły spór patentowy

Q! 24 Stycznia 2012 13:59

0 0

Ericsson poinformował o zakończeniu sporu patentowego z ZTE, dotyczącego naruszenia kilku jego patentów związanych z technologiai komórkowymi GSM i 3G/UMCS.

Podpisanie porozumienia kończy spór pomiędzy obydwiema firmami. Ich efektem było wniesienie w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Włoszech przez Ericssona powództwa sądowego przeciwko ZTE.
Ericsson poinformował, że obydwie firmy podpisały globalną umowę o wzajemnym udzielaniu licencji oraz uzgodniły, że wycofają wszystkie powództwa sądowe. Stało się tak po podpisaniu umowy o wzajemnych opłatach licencyjnych, która zgodna jest z zasadami uczciwych, rozsądnych i niedyskryminujących (ang. Fair, Reasonable and Non-Discriminatory — FRAND) kompensacji za dostęp do części portfela patentów firmy Ericsson.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że według przedstawicieli spółki Ericsson ma największy w branży portfel patentów, obejmujący ponad 27 000 pozycji. Każda firma, która sprzedaje urządzenia lub systemy mobilne, musi mieć licencję udzieloną przez firmę Ericsson.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~pol189  2012-01-24 14:26:03  host: 178-36-237-174.adsl.inetia.pl

    BRAWO! Gdyby wszelkie wojny "patentowe" tak się kończyły, to MY użytkownicy skorzystalibyśmy na tym najwięcej! Może inni GIGANCI wezmą z nich przykład (watpie choć mam nadzieje)...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-0-22.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Najlepszy smartfon do 1000 zł to:

Polecane smartfony - maj 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (10)

Archiwum Ankiet