Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ericsson i WWF chcą zmniejszyć światową emisję CO2

Ericsson i WWF chcą zmniejszyć światową emisję CO2

LuiN 14 Maja 2009 12:06

0 0

Ericsson oraz World Wide Fund for Nature (WWF) Sweden ogłosiły partnerstwo, którego celem jest promowanie właściwego stosowania rozwiązań telekomunikacyjnych w różnych branżach dla redukcji globalnej emisji CO2 do atmosfery.

Partnerstwo pokrywa trzy kluczowe obszary: metodologię dla obliczania oszczędności w emisji gazu CO2, włączenia rozwiązań telekomunikacyjnych emitujących niewielką ilość gazów cieplarnianych w strategie klimatyczne dla miast oraz wsparcie platformy dla promocji gospodarki przyjaznej środowisku.
Branża teleinformatyczna jest odpowiedzialna za emisję około 2 procent globalnej emisji CO2 do atmosfery. Ericsson i WWF Sweden wierzą, że posiadają potencjał, aby pomóc w redukcji emisji ponad 15 procent z pozostałych 98 procent gazów cieplarnianych wytwarzanych przez pozostałe branże. Celem partnerstwa jest zachęcanie innych sektorów gospodarki, takich jak transport, budownictwo oraz branżę energetyczną do efektywniejszego wykorzystywania infrastruktury teleinformatycznej. Rezultatem tych działań ma być redukcja ogólnej emisji CO2 do atmosfery.

Przemyślane wykorzystywanie  usług opartych na łączach szerokopasmowych może wpłynąć na redukcję emisji CO2 o czynnik 10-100, np. użycie usługi telekomunikacyjnej, która emituje 1kg CO2 może sprawić redukcję 10-100kg gazów cieplarnianych. Szerokopasmowe łącza stacjonarne i mobilne mogą odgrywać znaczącą rolę w poprawie jakości podstawowych usług telekomunikacyjnych jednocześnie redukując emisję CO2.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~  2009-05-14 12:54:07  host: d90-141-69-144.cust.tele2.pl

    Wszysto jest może, więc tak na prawdę nie wiedzą tylko przypuszczają, że to może spowodować zmiejszenie emisji CO2. Przypomina mi jeden program w TV jak poruszali sprawę braku energi elektrycznej w USA. Obliczyli, że neony pobierają tyle niepotrzebnej energii więc postanowili wszystkie wyłączyć i okazało się że zaledwie kilka procent mniej było poboru energii. Przypuszczam, że tutaj będzie podobna sytuacjia i zmniejszenie CO2 może być ułamek procentu.

  • 0

    2. ~jago  2009-05-14 12:55:48  host: 212.109.132.225

    Ale im cieplej tym lepiej, ja codziennie staram sie spalic co najmniej jedna opone.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-103-69.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet