Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ericsson i Napster przystępują do globalnej współpracy

Ericsson i Napster przystępują do globalnej współpracy

sirmark 18 Czerwca 2005 10:09

0 0

Ericsson i Napster ogłosili globalną współpracę, mającą na celu zaoferowanie pierwszej kompletnej, w pełni zintegrowanej usługi wymiany plików muzycznych dostępnej dla operatorów telefonii komórkowej.

Usługa ta będzie nosiła nazwę powszechnie znanego serwisu Napster i łączyła elementy popularnej oferty Napstera dla użytkowników komputerów osobistych oraz przystosowanej do indywidualnych potrzeb, użytkowników muzycznej usługi firmy Ericsson, wykorzystywanej obecnie przez większą ilość operatorów niż jakakolwiek inna usługa muzyczna.

Model współpracy Napstera i firmy Ericsson zakłada partycypację operatora sieci komórkowej we wszystkich dochodach pochodzących z płatnego serwisu. Usługa ma zostać uruchomiona w Europie w przeciągu następnych dwunastu miesięcy i początkowo będzie dostępna na wybranych rynkach w Europie, Azji, Ameryce Łacińskiej i Ameryce Północnej.

Chris Gorog, Prezes i Dyrektor Generalny Napstera, mówi: "Wiodące na świecie doświadczenie firmy Ericsson w bezprzewodowych i telekomunikacyjnych rozwiązaniach, na równi z jego wyjątkowa bazą klientów, czyni z niego idealnego partnera, pozwalającego zaznaczyć Napsterowi jego obecność na światowej arenie łączności komórkowej".

Nowa usługa będzie zapewniała pobieranie plików muzycznych w sposób skoordynowany, bezprzewodowy, a także na komputer osobisty, na zasadzie subskrypcji lub wybierania utworów z listy. Inicjowane, telefonicznie połączenie zapewni dogodny i łatwy dostęp do zasobów muzycznych, do pobierania zarówno na telefon komórkowy jak i komputer osobisty.
Usługa będzie dopasowana do obecnie używanych modeli aparatów telefonicznych i sieci, ale może również dopasować technologię kolejnej generacji, do nowszych aparatów i sieci z większą szybkością przesyłu danych, jak również jest zaprojektowana tak, aby działała w telefonach komórkowych wszystkich ważniejszych producentów, którzy wspierają system zabezpieczeń chroniący dane cyfrowe.

Elastyczna platforma dostarcza kompletny serwis muzyki cyfrowej pod jedną nazwą, poprzez interfejs użytkownika i z billingiem wystawianym przez operatorów sieci komórkowych.

Marka serwisu Napster, jego katalog, kontakty z wytwórniami płytowymi, oprogramowanie, oferta dla komputerów osobistych i przenośnych, zostaną połączone z kontaktami firmy Ericsson z operatorami, rozwojem usług bezprzewodowych, integracją, hostingiem, wdrażaniem i wspieraniem systemu rozliczeniowego IPX przez firmę Ericsson.

Usługa ta umożliwi operatorom sieci komórkowych korzystanie z możliwości rozwoju, dostosowanej do potrzeb osobistych klientów rozrywki cyfrowej w telefonach komórkowych i komputerach osobistych i będzie obejmowała również dzwonki telefonów, mastertones, obrazy, tapety i pliki wideo.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~Gutek-Szamotuły  2005-06-18 12:40:00  host: dfz141.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bedzie się działo :-P

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-198-173.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet