Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ericsson dostawcą sieci radiowej UMTS dla ONE

Ericsson dostawcą sieci radiowej UMTS dla ONE

sirmark 6 Kwietnia 2004 09:58

0 0

Austriacki operator ONE wybrał firmę Ericsson na wyłącznego dostawcę radiowej sieci dostępowej UMTS. Ericsson dostarczy bazowe stacje radiowej oraz wyposażenie dodatkowe niezbędne do utworzenia sieci 3G o krajowym zasięgu. Wartość kontraktu szacuje się na 160 milionów Euro.

Ericsson dostarczy kompleksowo sprzęt i oprogramowanie dla bazowych stacji radiowych oraz urządzenia do kontroli sieci. Ericsson współpracuje z operatorem ONE przy tworzeniu sieci UMTS (WCDMA) od lutego 2001. Dostawy w ramach kontraktu rozpoczną się w trybie natychmiastowym. W drugiej połowie 2004 roku cała sieć UMTS operatora ONE będzie się składać z elementów dostarczonych przez Ericsson.

Przyszłościowa sieć radiowa UMTS dostarczona przez firmę Ericsson jest już przygotowana do migracji do technologii HSDPA (high-speed downlink packet access), następnego kroku ewolucyjnego 3G. Prędkość transmisji danych wynosi obecnie 384 kbit/s umożliwiając tym samym korzystnie z najlepszych jakościowo aplikacji i usług takich jak video-telefonia czy video-streaming.
Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z faktu wybrania firmy Ericsson przez operatora ONE na wyłącznego dostawcę radiowej sieci UMTS i umocnienia naszej długoletniej współpracy, powiedział Kristian Teär, prezes Ericsson w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Przyszłościowa inwestycja w technologię UMTS z pewnością przyniesie ONE wiele korzyści.

Współpraca z firmą Ericsson przy tworzeniu systemu sieci radiowej UMTS przyniesie nam zarówno ekonomiczne jak i logistyczne korzyści, powiedział Jorgen Bang-Jensen CEO operatora ONE.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-243-214.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet