Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ericsson dostarczy system DPCS do Plusa

Ericsson dostarczy system DPCS do Plusa

sirmark 16 Maja 2008 10:15

0 0

Ericsson zawarł z Polkomtelem umowę na dostawę, instalację i integrację systemu Data Packet Control System (DPCS). Jego wdrożenie umożliwi efektywne monitorowanie jakości usługi iPlus poprzez szczegółową analizę jej parametrów.

Ericsson wprowadzi system Data Packet Control System na obszarze całego kraju w ramach projektu monitorowania jakości usług oferowanych w sieci Plus przez Centrum Nadzoru Usług (Service Operation Center) oraz wdroży dedykowany moduł systemu dla Departamentu Obsługi Klienta.




W ramach umowy Ericsson będzie także świadczył usługi wspomagania technicznego dotyczące zarówno oprogramowania jak i platformy sprzętowej. System DPCS działa w oparciu o oprogramowanie Vantage Service Check (VSC) firmy Compuware.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 10
  • 0

    1.  2008-05-16 10:35:35

    Ja sie pytam gdzie jest to szybsze edge w Plusie co ericsson juz 2lata temu zapowiadal no gdzie ? "Jego wdrożenie umożliwi efektywne monitorowanie jakości usługi iPlus" co to dla Kowalskiego znaczy ? Pewnie nic... i tak Ci Plus przytnie predkosc do 32kb/s nawet jak wkolo nie ma zywej duszy i wcale nie obciazasz sieci :///

  • 0

    2. ~mirekb  2008-05-16 10:46:53  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    "w celu zapewnienia powszechnej dostepnosci oraz w celu eliminowania nadużyc"-to tlumaczy choc nie usprawiedliwia obcinania predkosci i szybko sie to nie zmieni..plus dosc dobrze konfiguruje siec wiec napewno sie to przyda-2 sprawa to daje ogromną wiedze na temat uzytkownikow simplusa i mixplusa korzystajacych z pakietow danych i pewnie je licza do ofert transmisji danych(ostatnie wyniki ponad 400tys to bardzo duzo w porownaniu do ery i orange)edge klasy 10 jest i innego u nas nie bedzie,nie mozemy na to liczyc

  • 0

    3.  2008-05-16 12:18:35

    ~szalony plus rzeczywiście zwiększył liczbę BTS z EDGE zobacz na mapie nowej już jest całkiem ładnie nie wiem czy jakoś regionami ni robią bo w jednych prawie wszystko zakryte w innych jak dawniej.

  • 0

    4. ~hmm  2008-05-16 12:27:40  host: nat-01-036.rtk.net.pl

    no mogli by przyspieszyć internet- by EDGE był wszędzie i np conajmnije 3G było w każdej miejscowości powyżej 40tyś mieszkańców...

  • 0

    5.  2008-05-16 12:32:12

    @4: no i tak będzie a nawet lepiej (3G w mniejszych miejscowościach). Ale na to potrzeba czasu. Nie da się wszystkiego w miesiąc postawić i odpalić.

  • 0

    6.  2008-05-16 12:33:11

    Andkra mialem na mysli przyspieszenie takie -http://gsmonline.pl/portal/news/news.jsp?s0n_id=16109&link= Ericsson,zdradza,,%C5%BCe,w,Polsce,przyspieszy,EDGE , dzis juz na rynku jest pelno terminali co maja edge klasy 12-32 i niestety nie mozna w pelni ich wykorzystac.

  • 0

    7.  2008-05-16 12:46:36

    Jak patrze na rozwoj sieci 3G we wszystkich sieciach w Polsce to plakac sie chce. Nawet w duzych miastach sa dziury w zasiegu, albo zasieg na tak miminimalnym poziomie, ze nie sposob z niego korzystac. Pozytyw jest taki, ze w 3G nawet przy jednej kresce mozna pogadac nawet w wideo rozmowe. Zauwazylem, ze przy przelaczaniu z 3G na 2G w trakcie rozmowy na 3-5s przerywa rozmowe... Poza miastami 3G jest tylko szczatkowo. Ja wiem, ze nie wszystko mozna od razu zbudowac, ale mozna by bylo troche wiecej inwestowac w nowe nadajniki drodzy operatorzy...

  • 0

    8.  2008-05-16 13:12:32

    @7: Ja tam nie zauważyłem żadnej przerwy (być może jest jakaś minimalna ale tego nie słyszę) gdy przełącza 3g na 2g i na odwrót. Zresztą nie odczuwam nawet różnicy gdy przełączy. Pamiętam tylko że kiedyś w Orange w ogóle zrywało połączenie podczas przełączenia z 3g na 2g.

  • 0

    9. ~cebula  2008-05-25 14:34:23  host: cib131.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No i spoko. ciekawe, czy mowili o tym jasniej na blog+tv...Bo troche pytań ma i watpliwosci. Bede musiał ogladac!

  • 0

    10. ~tołd  2008-05-27 17:54:05  host: cht90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie wiem, nie widzialem. Ale na blogu+ podaja wszystkie informacje, wie ci to powinieneś znaleźć.

Dodaj swoją opinię