Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ericsson bierze Polkomtel

Ericsson bierze Polkomtel

WitekT 20 Maja 2012 14:19

2 0

Ericsson wygrał wielki przetarg na dostawę infrastruktury dla Polkomtelu. Dostarczy nie tylko stacje, ale i urządzenia szkieletowe - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.

Ericsson na polu boju zostawił ZTE, Nokia Siemens Networks i Huawei. Wcześniej Ericsson zdobył też kontrakt na radiolinie, ale współdzieli go z firmą NEC.




Polkomtel przetarg ogłosił w styczniu, według wcześniejszych zapowiedzi miał on dotyczyć wszystkich spółek z Grupy Zygmunta Solorza-Żaka. W tej chwili dla grupy NFI Midas (Aero2, Mobyland, CenterNet) dostawcą jest Huawei oraz Nokia Siemens Networks. Dla Polkomtelu sprzęt dostarcza Ericsson (północ kraju), Nokia Siemens Networks (południe) oraz ZTE (sieć CDMA2000 na 420 MHz).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 65
  • 0

    49. ~johnny  2012-05-21 12:38:29  host: cpj41.neoplus.adsl.tpnet.pl

    48. Wyśmienicie, znaczy jak? Lepiej jak inne LTE w Polsce?

  • 0

    50. ~asd  2012-05-21 13:02:45  host: host-89-228-10-14.dynamic.mm.pl

    @47 genialna odpowiedź jak na amebę ! No tak tylko że w MXP6 jest SD do Plusa taniej jak w Play fapa !

  • 0

    53.  2012-05-21 14:04:05

    Gdzie już działa sieć Networks? W jakich miastach można już ją łapać?

  • 0

    55. ~  2012-05-21 15:17:58  host: z35-10.opera-mini.net

    @52 o to musialbys zapytac RZAD USA ktory nie dawno uniewaznil przetarg w ktorym wygral wlasnie Huawei ze wzgledu na jego silne powiazania z Chinskim Rzadem ktory zupelnie przypadkowo silnie dotuje ta firme

  • 0

    56. ~  2012-05-21 19:47:33  host: z24-08.opera-mini.net

    @djkarateka. Na razie to NetWorkS działa tylko testowo w Nowym Sączu. Pod koniec drugiego kwartału oddany będzie pierwszy obszar a właściwie to kilkanaście lokalizacji na wschodzie kraju.

  • 0

    57. ~  2012-05-21 20:04:46  host: z24-08.opera-mini.net

    Plus ma 6,5 tys realnie działających btsów. Pozwoleń 7,5 tys i to jest raczej górna granica reanie działających btsów które może mieć w przyszłości Plus. Na więcej zwyczajnie nie będzie go stać. NetWorkS ma mieć 10 tys i każdy z operatorów w tej spółce będzie miał 10 tys bts. Różnica w ilości to około co najmniej 2,5 tys na korzyść PTK i PTC. Zobaczymy jak to będzie działać w praktyce. W ostrożnych planach NetWorkS w połowie 2014 roku zakończy budowę zupełnie nowej sieci ale wg całkiem realnych możliwości budowa sieci zostanie ukończona do końca 2013 roku. Pożyjemy zobaczymy.

  • 0

    58. ~mirekb  2012-05-21 20:06:56  host: public-gprs264620.centertel.pl

    bielsko biała,dobrowa gornicza,zawiercie juz dziala u900 centka,chyba networksow,kolo 2mbs idzie

  • 0

    59. ~  2012-05-21 20:47:02  host: z24-08.opera-mini.net

    @mirekb. Ale to pewnie są dalej testy może rozszerzyli obszar testów. Pierwsze obszary mają zostać oddane do użytku pod koniec tego kwartału na wschodzie kraju. Tak przynajmniej przedstawiały mapy, które prezentował NetWorkS na konferencji prasowej.

  • 0

    60. ~Misiekforumowy  2012-05-21 20:51:12  host: 31-128-3-9.ip.xcore.pl

    Wg notki zagranicznej z siedziby zarządu grupy T-Mobile wynika, że przy okazji wprowadzania Networks ma się poszerzyć zasięg HSPA+, co mnie bardzo cieszy. Lepiej mieć dobrze działające HSPA niż LTE, które nie zawsze spełnia swoje zadania.

  • 0

    61. ~  2012-05-21 21:03:17  host: z24-08.opera-mini.net

    @60. Sieć NetWorkS ma być LTE ready. Kiedy dostaną w przetargu częstotliwości pod LTE w każdej chwili mogą uruchomić tę technologię. Tak że to nie jest tak że LTE nie będzie oferowała ta spółka. Na razie nie mają pasma pod LTE ale już pod koniec roku pewnie w przetargu dostaną pasmo 1800 które wykorzystają w tej technologii. Na razie LTE jest jeszcze trochę kulawe bo właściwie tylko do netu się nadaje.

  • 0

    62. ~problem  2012-05-21 21:43:58  host: ip-37-209-132-127.free.aero2.net.pl

    Witam. Ja z innej beczki za co przepraszam. Czy ktoś z Was kto korzysta z sieci PLAy i roamingu Orange odczuł ostatnio jakieś problemy. Mam w domu 3 karty Play. 2 przeniesione i 1 macierzysta. Żadnej Orange nie dopuszcza od kliku dni. Mieszkam na Podlasiu. Mógłby ktoś sprawdzić czy działa Wam logowanie do Orange i w jakim województwie. Dziękuję.

  • 0

    63. ~mirekb  2012-05-21 21:48:45  host: public-gprs264620.centertel.pl

    dla centka i ptc u900 to koniecznosc.z 1800 im narazie szkoda-dostana bloki niebawem.z 2,6 to zejdzie dlugo a zasieg malutki..pytanie co w3 wymysli z 800-moze to nazwia prawdziwe 4g/lte ??

  • 0

    64. ~  2012-05-21 21:52:41  host: z43-09.opera-mini.net

    62, znany problem. Na forum pare osob pisalo o tym. Niestety taki urok Play, tanio ale nie wiadomo kiedy nawali a jak nawet dziala, to przewaznie byle jak

  • 0

    65. ~problem  2012-05-21 22:07:25  host: ip-78-30-105-250.free.aero2.net.pl

    do 64 hmm no nie do końca się z Tobą zgodzę. Przeszedłem do Play z Ery właśnie ze względu na Plusa bo ma zdecydowanie lepszy zasięg niż Era czy tam teraz temobile choć ja wolę polską nazwę Era.I powiem Ci że od 3 lat nie mam problemu żadnego na BTS-ach Plusa zawsze wszystko działa.Natomiast z tego względu, że jako hobby łowię BTS-y (zmiany CID LAC itp) to ostatnio zaskoczył mnie fakt, że właśnie orange ostatnio odrzuca...

  • -1

    66.  2012-05-21 22:08:43

    65 Ja miałem Playa na Plusie, teraz mam Plusa na Plusie i jakość rozmów jest nieporównywalnie lepsza (ten sam telefon).

  • 0

    67.  2012-05-21 23:26:29

    Czy ma ktoś dostęp do mapki zasięgu Networks?

  • 0

    68. ~StefanzPoczty  2012-05-22 00:17:54  host: dsk189.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A to ciekawe, czyli pierwszy nodeB od T-Mobile na UMTS 900 podobno odpalony w Warszawie na ul. Kaliskiego 57. Ktoś to może potwierdzić ?

  • 0

    69. ~  2012-05-22 07:33:09  host: z53-13.opera-mini.net

    @djkarateka. Na GSM online swego czasu były opublikowane planowane obszary uruchomień sieci NetWorkS. Ale rzeczywistych map zasięgu to raczej jeszcze niema bo oficjalnie jeszcze nie został oddany do użytku żaden z obszarów ma to nastąpić jeszcze w drugim kwartale. Działają obszary testowe w Nowym Sączu i okolicach.

  • 0

    70. ~  2012-05-22 07:46:42  host: z53-13.opera-mini.net

    Podejrzewam że tam gdzie będzie zasięg UMTS 900 sieci NetWorkS na wspólnej nośnej Play nie będzie miał zasięgu Orange gdyż musiałby mieć też umowę z T mobile bo będą używali nowego wspólnego kodu tej sieci 260 34. Może tam gdzie to testują występują problemy z logowaniem Play do Orange u mnie działa Play na sieci Orange bez problemów.

  • -1

    71.  2012-05-22 10:11:22

    @70 masz racje ciekawe czy Play będzie wpuszczany do tej sieci, do Aero2 Mi się loguje

Dodaj swoją opinię